☆Lille my* Skrevet 23. mai 2009 #1 Skrevet 23. mai 2009 Jeg reiser til syden i kveld og fant nettopp ut at jeg må ha resept må de tablettene som kan utsette mensen!! Jeg gikk på yasmin p-piller i mange år men sluttet da jeg ble gravid og aldri begynt igjen etter det. Jeg har ett brett med 28 tabletter liggende, så det jeg lurer på er om jeg kan begynne på det nå og utsette mensen? skal vel ha den om 5-7 dager! Står jo at man skal begynne med pillene på første blødningsdag men!! Skal såklart fortsette med pillene, ikke bare ta nå for å utsette mens.
StrøkenFrøken Skrevet 23. mai 2009 #2 Skrevet 23. mai 2009 Den blir ikke utsatt hvis du begynner på de nå hvis du sku hatt den om 5-7 dager, når man starter på p-piller så kan man risikere å ha mensen leeenge, så d kan være du forverrer d.. de pillene man får for å utsette mensen (de du må ha resept på) ska man begynne på 14 dager før man skulle hatt mensen, så du er for sent ute.. God tur!
Gjest -<<- Skrevet 23. mai 2009 #3 Skrevet 23. mai 2009 Det stemmer ikke. Primolut påbegynnes tre dager før forventet menstruasjon om formålet er å utsette den. HI; De har leger i "Syden" også. Og antagelig langt flere medikamenter reseptfritt. Sånn om det er ekstremt viktig for deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå