Elise18.11.08 Skrevet 21. mai 2009 #1 Skrevet 21. mai 2009 Jeg har ei jente som er veldig tidlig ute med ting. Er jo kjempemorro:) Hun er nå 6 mnd og begynte å krabbe når hun var 5 mnd, og nå her om dagen reiste hun seg selv for første gang i lekegrinden! Fikk helt sjokk jeg.. Så nå driver hun å reiser seg hele tiden så lenge hun har noe å klatre og støtte seg til.. Syykt tidlig føler jg.. Dette går fort fremover:) Flere som har slike barn?
elikatt -mamma til 4- Skrevet 21. mai 2009 #2 Skrevet 21. mai 2009 Ja det var kjempetidlig! :-) Sønnen min, som nå er 4,5 år, krabbet når han var 6 mnd. Og han begynte å reise seg opp dagen etter at han begynte å krabbe! Det var ganske komisk egentlig, for han hadde ikke muskler i beina til å stå, så han sto der og skalv i knærne, men stå skulle han! :-) Han begynte å gå når han var ca 10,5 mnd. Tulla mi er bare 3,5 mnd gammel nå og har ikke begynt å snu seg enda, og jeg håper faktisk hun er litt seinere enn broren, gjør ingenting om hun holder seg på i ro fram til 8-9 mnd alder! :-)
lisasmurf med 2 herlige små Skrevet 21. mai 2009 #3 Skrevet 21. mai 2009 Snupp her er 6 mnd og kryper rundt på gulvet, det har hun gjort de siste ukene. Hun har løftet hode fra gulvet fortere enn de på barselgruppa, hun snudde seg fra mage til rygg veldig tidlig. Hadde veldig tidlig et fokusert blikk. Hun får hele tiden kommentar fra helsesøster om athun har det travelt med å bli stor. Så hun er nok litt lengre fremme enn mange. Men ettersom jeg har skjønt er det fy fy å skryte av barna sine her...
Elise18.11.08 Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #4 Skrevet 21. mai 2009 Ja det var jo litt komisk.. hehe:) Er morro når hun gjør nye ting, men hun er superaktiv, så blir ikke mye sitting på mamman i løpet av dagen, hehe:) Spennende å se når hun begynner å gå
Elise18.11.08 Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #5 Skrevet 21. mai 2009 Det er gøy da:) Samme her angående helsesøster. Hehe.. Jeg bryr meg ikke om andre som mener det ikke er "lov" å skryte av babyene sine;) Vi er jo mammaer, vi blir jo stolte!!
lisasmurf med 2 herlige små Skrevet 21. mai 2009 #6 Skrevet 21. mai 2009 Jeg synes det er kjempe spennende! Sambo la luvan i kveld og fortalte at hun nesten klarte å dra seg opp når hun holdt i kanten på senga. Tror nesten vi må senke bunnen på senga, eller gå til innkjøp av sånne seler (selv om jeg føler det er slemt å binde fast)
Elise18.11.08 Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #7 Skrevet 21. mai 2009 Ja samme her.. Hun reiser seg i sengen hele tiden nå og det er skummelt! I tillegg blir hun ikke akkurat trøttere av å gjøre det ved sengetid.. Leste her istad om en sånn pose med seler. Uff er jo kanskje litt voldsomt med seler da. Men jenta vår er helt vilter i sengen når vi legger henne, så kanskje hun ville roet seg. Men det må jo være litt kjipt å ikke kunne skifte stilling gjennom hele natten da eller??
rampete robin Skrevet 22. mai 2009 #8 Skrevet 22. mai 2009 Du kan variere hvor mye du strammer selene under senga. Jeg har de slik at han klarer å snu seg til begge sider, men ikke helt over på magen.
c-k Skrevet 22. mai 2009 #9 Skrevet 22. mai 2009 Lille jenten min snudde seg fra mage til rygg første gangen når hun var ca 5 uker. Er snart 7 uker nå og har gjør det med gjevne mellomrom. Det er vel tidlig eller?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå