LilleMy! Skrevet 18. mai 2009 #1 Skrevet 18. mai 2009 Noen som har prøvd dette? Har sett det tilbys enkelte steder. Er litt nysgjerrig, men har aldri forsøkt akupunktur før.
ojoj, NÅ er det liv i leiren!! Skrevet 18. mai 2009 #2 Skrevet 18. mai 2009 jeg holder på med det i "disse tider"- går til privat akupunktør (hun er jordmor også) betaler 350 pr gang, så det koster. Har benyttet meg av henne siden jeg var ca halvveis i svangerskapet, men nå i de siste ukene har hun begynt å sette modningsnåler også- hva lurer du på egentlig? skal prøve å svare så godt jeg kan
LilleMy! Skrevet 18. mai 2009 Forfatter #3 Skrevet 18. mai 2009 Hva er det egentlig som skal "modnes"? Hvordan skal det hjelpe meg egentlig?
ojoj, NÅ er det liv i leiren!! Skrevet 18. mai 2009 #4 Skrevet 18. mai 2009 Det er livmorhalsen som skal modnes- Den må være moden for at man skal kunne føde (men den modner seg jo omtrendt ALLTID selv altså) Moden livmorhals er myk, og kort, og sentrert (hullet inn til livmoren "peker" mot "utgangen") Umoden livmorhals er hard, og lang (opptil 4 cm lang) og den vender gjerne bakover (slik at hullet inn til livmoren er "gjemt" bakover slik at man ikke når den på en måte...) Første stadiet i fødselen skal visst gå kjappere/være mindre vond, om man har moden livmorhals når riene setter inn- hmm-...mange bruker gjerne mange mange timer på de tre første cm i en fødsel, det er dette stadiet som kan forkortes og gjøres enklere med modningsakupunktur- jeg skal igangsettes 4 dager før termin, og for meg er det en stor fordel om jeg er så moden som mulig til igangsettingen- det er ofte tøffere fødsler om man blir igangsatt- og da har grad av modenhet mye og si- Sykehusene prøver å unngå å sette igang fødsler om livmorhalsen er lite moden.
LilleMy! Skrevet 18. mai 2009 Forfatter #5 Skrevet 18. mai 2009 Takk for svaret- var akkurat det jeg lurte på. Kan jo være verdt å prøve- skader jo ikke. Og alt som kan lette den dagen vi alle må igjennom er gull! Men slik behandling hjelper vel ikke mot evt. revning o.l. under fødselen?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå