vinterkyss *gutt+jente+gutt* Skrevet 17. mai 2009 #1 Skrevet 17. mai 2009 I skrivende stund, er lillemann rukket å bli 11 dager gammel... Tida går så alt for fort Hadde termin 28 april, og hadde aldri trodd jeg skulle gå så lenge... 3 uker før termin, var jeg helt moden, og hadde 2-3cm åpning... Dagene mot termin gikk sakte... Men enda flere dager skulle det visst gå... 8 dager over termin ringer jeg til gyneklogen min på sykehuset (har gått i samtaler hele svangerskapet pga en meget traumatisk fødsel forrige gang med dattera mi på 4380g. Hatt vekst-estimering en gang pr mnd, og planen var at jeg skulle få keisersnitt om babyen var lik i str, eller større. Dagen før termin var de 2 stk som estimerte han til 10% over gjennomsnitt, dvs litt i underkant av 4kg) Fikk da ny vekst-estimering denne 8 dagen over termin, og det er jeg veldig glad for. Der skjulte det seg en plugg som plutselig var 25% over gjennomsnitt... Da raste min verden ja... Jeg sa ifra om at jeg da ville ha ks, og det var greit! Dette ble satt opp dagen etter. 7 mai kl.09.04, kom "lille" Leander til verden. Han var 4690g, 53cm, og 38 i hattestr. Er utrolig glad for at et ble ks, og jeg sitter igjen med bare positive opplevelser. Var fort på beina, og vært superfrisk etterpå =)
ojoj, NÅ er det liv i leiren!! Skrevet 17. mai 2009 #2 Skrevet 17. mai 2009 oi! så bra at du fikk ks! gratulerer med gutten din, han var jammen stor ja! Kjempe bra at du har vert i så god form etter fødselen også, det er bra:) har en plugg i magen selv jeg- han ble målt til å være 4 kg på torsdag- og idag er det 14 dager til termin, så han blir rundt 4.5 kg han her også- jeg er ganske sikker på estimeringen stemmer for har hatt flere målinger i svangerskapet og alle målingene har antydet at han blir ca 4.5 kg til termin--- !! de burde jo kanskje ha satt deg igang til termin heller? jeg blir satt igang om ti dager da- godt å vite at jeg slipper å gå overtid med et så stort barn! de skal jo klare å komme ut også
veldig klar:) Skrevet 18. mai 2009 #3 Skrevet 18. mai 2009 heisann! Gratulerer så masse med gutten:) ojoj..kan jeg spørre hvilket sykehus du hører til? Jeg har også en stor jente i magen, estimert til 4500 ved termin, og det var 16 mai, men jeg har fått beskjed om at det ikke er snakk om å sette i gang noe fødsel før 14 dager over. Du blir satt i gnag ved termin?
Bonanza Skrevet 18. mai 2009 #4 Skrevet 18. mai 2009 Gratulerer så mye med gutten din!! Og jammen bra du fikk ks tror jeg, det hadde jeg også forlangt med en såpass stor baby ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå