Gå til innhold

Når skal lege oppsøkes?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er gravid med nr 2. Er 5 uker på vei. Når skal man på første kontroll hos legen? Jeg har ikke ringt enda. Tenkte at det ikke var noe å stresse med.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er jo først og fremst for å bestille ul time, om du ikke er syk, og ta de obligatoriske blodprøvene. Min gamle far er lege, og de booker gravide inn i uke 11-12 slik de får ul time i uke 17-19.

Skrevet

Ok.. Jeg syns jeg har hørt at det har blitt andre regler når det gjelder kontroller. At det er færre kontroller nå enn det det var før? Stemmer det? Tar man alltid en GU på første kontroll?

Skrevet

Det er vanlig å ha første kontroll når man er mellom 8 og 12 uker på vei. Noen leger tar fortsatt GU på første kontroll, min lege sier at han lar pasienten velge om de vil det eller ikke.

 

Du kan gjerne ringe og høre hva som er vanlig på legekontoret ditt, så kan du få satt opp en time når det passer.

Skrevet

Nei, det kommer an på legen og deg. Er det lenge siden du har tatt GU så kan de gjerne foreslå det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...