~sjiraff~ Skrevet 16. mai 2009 #1 Skrevet 16. mai 2009 Tror vi etter mye om og men og prøving av vogner har funnet vogna som er verdt å satse på. Noen som har denne og kan komme med sine erfaringer? Hva koster den forøvrig i Norge? Vi fant 2008 modellen i Sverige til 4000 SEK og det må vel være billig? (Og den som forrige dagen sa at OTH var stor... den er hvertfall for liten til mitt barn på 15 mnd. Hodet går i kalesjen...)
nettie med 4 små Skrevet 16. mai 2009 #2 Skrevet 16. mai 2009 Vi har Easywalker Duo Sky (tvillingvogna). Har ei jente som blir 2 år i juli, og ho har god plass. Kjempe fornøyd med vogna, det eneste er at sittestillingen er litt for mye bakoverlent i retteste hakk. Men når vi ikke tar selene over skuldrene, men kun over magen kan ho styre selv. Vi betalte 7000 med bagen. Men det var på foreldre&barn festivalen så fikk vel 10% rabatt (eller mer?)
LegallyBlond Skrevet 16. mai 2009 #4 Skrevet 16. mai 2009 Har ikke erfaring med sky, men har hatt oth og da vi kjøpte den (07-modell) så målte hun i butikken ryggen på begge vognene og oth har 2 cm lengre rygg en ew. Så er othen for liten ville jeg ikke kjøpt ew. Synes ikke det ser ut som om kalesjen er noe særlig høyere på ew heller. TFK derimot hadde to cm lengre rygg en oth, i tillegg til at den var bredere, har du vurdert den? Vil tro den passer ett stort barn mye bedre enn ew. Vi så også på babyjogger city elite, den hadde veldig lav vekt og lengst rygg av alle. 106 cm i liggelengde, og den desidert luneste kalesjen. Turde ikke kjøpe den fordi jeg ikke hadde hørt noe om den, og den virker hakket mer ustabil enn de andre. Men i ettertid har jeg lest så mye positivt om den vognen, og ikke noe negativt, så angrer litt på at vi ikke prøvde den =)
~sjiraff~ Skrevet 16. mai 2009 Forfatter #5 Skrevet 16. mai 2009 Minsten her har prøvesittet både oth og easywalker. Og på oth kræsjer hodet i kalesjen, på easywalker er det 10 cm å gå på. Har også prøvd babyjogger. Der krøller kalesjen seg på en rar måte som gjør at det blir lite med plass hvis han skulle vokse noe mer (noe som er svært sannsynelig at han gjør). Forskjellen på oth og easywalker er at kalesjen sitter høyere enn der ryggen slutter på easywalkeren. Og det gjør jo at barnet kan bruke vogna mye lenger.
~sjiraff~ Skrevet 16. mai 2009 Forfatter #6 Skrevet 16. mai 2009 Og har vurdert TFK ja. Fin den også. Men det er ikke større enn easywalker. Og easywalker er penere å se på, og også mye billigere om vi kjøper den i Sverige ) Vi snakket også med noen andre på butikken i dag som mente defintivt at ew var mye bedre kvalitetsmessig en tfk. De hadde også et stor barn og kommet frem til at dette var de eneste to vognene som var store nok. Noe som også ble vår konklusjon etter utallige prøvesittinger.
LegallyBlond Skrevet 16. mai 2009 #7 Skrevet 16. mai 2009 Visste ikke at det var så stor forskjell på høyden på kalesjene, da lærte jeg noe nytt i dag også =) Har hørt utrolig mye positivt om EW da, bortsett fra litt klager på sittestillingen men det kommer jo veldig an på barnet. Om du tror han ikke vokser så hode kommer for langt over kanten på ryggen så er den sikkert ett godt kjøp =) Står en del brukererfaringer inne på barnevognguiden.no
http://sylysten.blogspot.com/ Skrevet 16. mai 2009 #8 Skrevet 16. mai 2009 Vi hadde den, og var egentlig veldig fornøyd. Men siden sittestillingen var så bakoverlent, så pleide gutten vår bare å sitte uten sele. Han var ca 2 år da, og en stor gutt, så han trengte jo ikke selen, men en gang han satt og lente seg bittelitt fremover, så tippa vogna. Hjulet stod litt på skjeve, og når han ikke satt fastspent...... Det gikk heldigvis bra, jeg fikk fatt i den før den kanta helt, men likte ikke situasjonen. Syns vogna var helt topp frem til dette hente, men solgt vogna kort tid etter, stolte liksom aldri helt på den etter det;o(((
~sjiraff~ Skrevet 16. mai 2009 Forfatter #9 Skrevet 16. mai 2009 Jepp har lest på barnevognguiden også. Han vokser nok over kanten på ryggen, men innen den tid har han nok sluttet å sove i vogna og da gjør det ikke noe. Tror nok jeg uansett har bestemt meg. Til ca 3200 kr så er det greit, så kan vi heller selge den med minimalt tap på finn )
LegallyBlond Skrevet 16. mai 2009 #10 Skrevet 16. mai 2009 Ja, jeg har også hørt at EW har bedre kvalitet enn tfk. Så er den jo også 4 kg lettere, det har også litt å si =) Høres jo ut som du har sjekket alle alternativ for den type vogn, så da har du sikkert kommet fram til ett fornuftig valg =) Om du kan vurdere en 4-hjuling så har DBS compact en veldig lang rygg og den er lett i vekt. I sverige selges den som Cresent compact, og der er den mye billigere. Jeg har selv gått fra oth til scooter nå, og selv om det er litt uvant og ikke like behagelig å trille en med fire faste hjul etter å ha trillet en veldig god trehjuling så går det overraskende bra =D
LegallyBlond Skrevet 16. mai 2009 #11 Skrevet 16. mai 2009 Ja, ser de går for rundt 3000 på finn så du taper nok ikke så mye på den =) Om han skulle vokse fra den før han slutter å sove så kan du jo heller vurdere noe ala den cresent/DBS vogna jeg nevnte ovenfor her om det blir aktuelt med større vogn. Uansett så kan man jo legge en pute eller noe i ryggen sånn at barnet får noen cm til å gå på i hodeenden om han skulle vokse over kanten =)
~sjiraff~ Skrevet 16. mai 2009 Forfatter #12 Skrevet 16. mai 2009 Ja har sjekke en del nå og prøvd masse. Er i grunn veldig fasinert over hvor små de fleste vognene er. (eller hvor utrolig stor ungen min er kanskje??) 4-hjuling er vel ganske så uaktuelt, med mindre vi må. Men takk for tips, skal notere det )
LegallyBlond Skrevet 16. mai 2009 #13 Skrevet 16. mai 2009 Er også overrasket over hvor små vognene er...Har hatt ganske mange vogner til mine to sønner (10-11 stykker tror jeg...), og eldstemann er ganske stor men minsten er veldig gjennomsnittelig og det er få vogner som en 2-åring ikke ser forvokst ut i.... Nå bruker vi nesten ikke vogn lenger, derfor kjøpte vi en liten og billig trille mens vi enda fikk mye for othen =) Men hadde vi brukt mye vogn så ville jeg også hatt trehjuling, om vi får flere barn etterhvert så har jeg tenkt tfk pga størrelsen men om EW faktisk har plass til like store barn så er den absolutt aktuell! Synes også den er penere å se på enn tfk, og lettere =) Pluss at den virker bedre å trille. Lykke til med vognkjøp =) Og supert om du legger inn erfaringen på barnevognguiden når den tid kommer, supert med mange erfaringer både for oss som bruker siden mye, og for de som ønsker info om vogner =)
*Lykkelita*2barnsmor Skrevet 16. mai 2009 #14 Skrevet 16. mai 2009 Har tvillingvogna, og er veldig fornøyd. Har en lang treåring som ikke kræsjer... god å trille og
~sjiraff~ Skrevet 16. mai 2009 Forfatter #15 Skrevet 16. mai 2009 Hmm.. j det er jo ikke bra, men nok en svakhet ved alle trehjuligner? Uansett vil det jo være en massiv forbredring fra nåværende vogn. Nå kan ikke minsten sove uten att det står en krakk under ryggen hans eller vogna lener seg mot veggen. Den tipper før man rekker så snu seg rundt (
LegallyBlond Skrevet 16. mai 2009 #16 Skrevet 16. mai 2009 Både trehjulinger og firhjulinger kan tippe om barna sitter urolig i den. Når barnet sitter løst og urolig i vogna, og hjulet står litt skjevt så er det faktisk ikke så rart at den velter. Og dette er ikke ment som kritikk altså , har selv hatt barna mine løse i trehjulinger og de har vært urolige, men bare mener at da må man faktisk rekne med at vogna kan velte. Min ene stod i teutonia timmy trillen vår og lente seg bak mot ryggen, og den hadde også tippet om jeg ikke fikk fatt i den. Så med litt sunn fornuft så går det nok veldig bra =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå