Anonym bruker Skrevet 13. mai 2009 #1 Skrevet 13. mai 2009 Her synes jeg matlysten har endret seg radikalt den siste mnd. Feks fra og spise 2 grøtmåltider om dagen, så og si fulle porsjoner så er det nå ingen grøt. Blir tilbudt, men spiser kanskje bare noen skjeer. Vil ikke ha brød i steden heller-.----Hun vil rett og slett nesten ikke ha mat lenger. Løper rundt og er aktiv, burde hun ikke da kjenne sult???
Sunniva78 har to små Skrevet 13. mai 2009 #2 Skrevet 13. mai 2009 Har lest mange plasser at barna har en liten bølgedal i matveien i denne alderen... Matlysten varierer her også, men han spiser stort sett godt når han er frisk. Men klart, noen dager er f.eks brød uaktuelt til frokost, og det blir yoghurt og banan istedet. Er hun blid og fornøyd så tror jeg at du kan ta det med ro. Men merker du at hun blir tynnere og ikke orker så mye, så kan det kanskje være greit å ta en tur til HS for å få noen råd.
Gjest I og lillegutt Skrevet 16. mai 2009 #3 Skrevet 16. mai 2009 Det var lite mat.. Men alle har vell perioder der vi er litt lei mat. Gutten min på 13 mnd spiser: 07 eller 08.00: 15mnd grøt, litt banan, drikker biola Kanskje en kose flaske i 08.30 tiden. 09.30 : Brødskiv og yoghurt, utvannet eplejuice 11.30: Brødskiv og pære, lettmelk 14.30: Litt mer frukt 15.00: Brødskiv og vann 16.00: Middag, vann 18.15: 15mnd grøt og banan. Han er veldig glad i mat og frukt:) Til pålegg har han bringebær, leverpostei, prim, makrell, baconost, skinkeost og brunost.
Anonym bruker Skrevet 16. mai 2009 #4 Skrevet 16. mai 2009 Har du virkelig 7 måltider. Det er da litt mye. Her har vi: Frokost ca.08.00 grøt eller 1 brødskive, og vann Lunch ca. kl 11.30 1-2 brødskiver og vann eller melk Frukt ca.14.00 1/2 - 1 banan Middag kl.16.30 Samme som oss men er ikke så glad i middag og da kan det heller bli en yoghurt med litt grøtpulver i Kveldsmat ca. 19.00 Grøt eller 1 brødskive, vann eller melk(ikke så glad i melk)
Gjest Skrevet 16. mai 2009 #5 Skrevet 16. mai 2009 Det høres ut som gutten min på 14 mnd.. vil ikke ha grøt lenger, og spiser nesten ikke brød.. så ikke lett.. blir at det går i yoghurt og banan. Får i seg middag da... han er også veldig aktiv, så mener jo han burde vært mer sulten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå