madremia Skrevet 13. mai 2009 #1 Skrevet 13. mai 2009 Kjære dere, jeg vet dette spm dukker opp overalt, men jeg får ikke oversikt jeg. Har kjøpt emmaljungaovn og sprinkelseng. I tillegg har jeg fått mange bodyer, sokker, strikket hentesett og fine ullplagg. Vi har badekar , jeg tenker jeg må kjøpe badebalje stellebord kluter salver/krem bleier hva mer er sånn absolutt MÅ HA? Jeg har tenkt at barnerommet ikke trenger å være ferdig - vi har en del annet som må ordnes her i huset... Jenta skal vel sove hos oss første tiden, jeg tenker vi kan pusse det opp i september en gang, når jenta kommer i sene juli? Og hva med fødselsforberedelser?? jordmor har ikke nevnt fødsel med et ord. Jeg skrev mail til henne om at jeg ønsker en samtale om dette neste gang - tross alt bare ti uker igjen!! Ligger dere langt foran meg i løypa hva angår å være klar til dette vendepunktet?? åh, nå hører jeg på innlegget mitt at jeg er littebitt stressa;) Førstegangsfødende!
Gjest Skrevet 13. mai 2009 #2 Skrevet 13. mai 2009 Du er ikke alene, jeg har 11 uker igjen og har ikke kjøpt noe eller forberedet meg!! Har nettopp vendt meg til den tanken at jeg skal bli mamma... Men burde vel begynne snart.. Alt kan jo skje, og da er det kanskje litt betryggende å være ferdig med det viktigste:)
mer enn bare mor Skrevet 13. mai 2009 #3 Skrevet 13. mai 2009 kjenner meg godt igjen:) Jeg har 10 1/2 uke igjen, og enda ikke begynt å nærme meg fødselen (mentalt i alle fall).. Har faktisk fått kjøpt en del nå siste uka, så føler at ting begynner å nærme seg. Barnerom stresser jeg ikke med, siden gutten kommer til å sove på vårt rom i begynnelsen. Syns ikke det er vits å ordne barnerom når jeg ikke helt vet hva jeg trenger før småen faktisk er komt.. Det jeg har kjøpt er: bilsete+base seng vogn ulltepper, helseteppe dyne til seng leketeppe til å ha på gulvet stellemadrass (trenger ikke stellebord da vi skal ha det på vaskerommet) Ellers så er vi superheldige som skal få låne masse, så det trenger jeg bare å hente...! det er: vogge vippestol dyne til vogn (veldig lite brukt av min niese) bæresele (tror jeg strengt tatt ikke blir nødvendig, så hadde ikke kjøpt det selv) Har en og annen body og sånn, men tenkte å kjøpe det på slutten, da jeg bare skal koseshoppe;) regner også med å få masse av venner og familie også.. ellers så trenger jeg; bleier (vurdere tøybleier) div. stelleutstyr sengesett ang fødselsforberedelser så har ikke min jordmor nevnt noe heller, men jeg har fått tilbud om et fødselsforberedende kurs på helsestasjonen i juni, så det skal jeg og samboer få med oss:) ellers er jeg så smått begynt å lese litt om smertelindringen som tilbys på de forskjellige fødselsavdelingene, og leser også de POSITIVE fødselshistoriene her på bim.. Tenkte å spørre jordmor ang pusteøvelser i forbindelse med fødsel, da jeg har flere venninner som sier at det er en veldig effektiv smertelindring.. jobbe med riene og ikke mot de, om du skjønner.. har akkurat fått sendt søknaden om foreldrepenger, så tenker å følge den opp litt sånn at pengene kommer når de skal. off, ble litt langt dette men;) førstegangsfødende jeg også..
kleppjenta Skrevet 13. mai 2009 #4 Skrevet 13. mai 2009 Hei:-) Jeg har bare kjøpt vogn jeg.....kanskje litt treg...mht at jeg sist fikk nesten 7 uker før tiden. Har 10 uker igjen jeg også. Kanskje jeg må begynne å gjøre noe:-) Babyen kommer til å ligge på vårt rom, så noe barnerom har jeg ikke tenkt på enda. Lykke til alle sammen.-) Tror jeg må stikke ut å handle litt.....hehe
mamma-mim-igjen Skrevet 13. mai 2009 #5 Skrevet 13. mai 2009 slapp av, du har gooood tid! Og så lenge du har seng og vogn så har du vel det meste du trenger? Bilsete kan jo også være greit om du har behov for å frakte henne hjem i bil. Jeg har tvillinger fra før av, og vi hadde ikke noe stelleutstyr før de kom, det er jo kjempegreit å kjøpe med seg når en drar hjem fra sykehuset og veit f.eks. hvilken str bleier du trenger... Stellebord er jo greit å ha på plass da. Sannsynligvis har vel ungen en pappa? Og du har kanskje litt slekt og venner? Om du plutselig blir sendt på sykehuset, så kan jeg love deg at andre blir glade for å få lov til å handle for deg. Ingen grunn til å fikse barnerom nå, nei! Det er kjempekoselig å pusle med seinere (syns hvertfall jeg). Da kan du jo male og ordne også, det bør du jo uansett ikke gjøre nå. Fødselssamtale med jordmor, derimot, det høres ut som en god ide. Kan være greit for å senke skuldrene! Lykke til
MinnieMe Skrevet 13. mai 2009 #6 Skrevet 13. mai 2009 Jeg har termin om halvannen uke og er vel mer eller mindre ferdig med det jeg trenger til babyen kommer. Er nok litt kontrollfreak, i tillegg til å være førstegangs og vil ha alt klart til jeg kommer hjem fra sykehuset. Innbiller meg at det ikke vil være mye tid å handle på etter at babyen er kommet, og så bor vi på en forholdsvis liten plass slik at det er ikke bare å stikke ut å kjøpe det man mangler. Må kjøre et stykke da. Og mye av det jeg har kjøpt har jeg nok ikke bruk for med det samme, men fikk kjøpt en del brukt hos både kolleger og bekjente. Kjøpte bl.a bruktvogn på finn.no, emmaljunga vogn, 2008 mod, brukt i 5 mnd, ser helt ny ut, for 4500,- Det jeg har handla hittil er babyklær (vet det blir gutt) i str 50-56-62, og har sagt fra at dersom noen skal kjøpe gaver så kjøp fra str 68 og opp , ellers vogn, bilstol, vognpose, sprinkelseng, stellekommode, madrasser, dyner, sengetrekk, laken, pledd, babycall, vippestol, ammepute, en del handduker, vaskekluter, gulpekluter, små smekker, badebalje, reiseseng, lekematte til gulvet, solbeskyttelse til bilen, sinksalve, babyolje, bleier (str1+2) og litt andre småting. Har fått låne vogge som skal brukes som dagseng. Så ja, har handla en del utstyr ja.. hehe... sikkert litt for mye... Men mye er som sagt kjøpt brukt og jeg har vel kommet opp i ca 14000 tilsammen. Synes ikke det er ille. Har kosa meg masse med babyinnkjøpene, har ikke stressa i det hele tatt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå