metaMORfose Skrevet 12. mai 2009 #1 Skrevet 12. mai 2009 Hvis ungene skal ha store ting, eller egentlig ting generelt, det være seg mobiltelefon, ski, skøyter eller lignende kostbare ting, får de det i øyeblikket, eller venter dere til for eksempel bursdager? Får de bare "ekstra" ting til jul og bursdager, eller får de også ting de trenger? Jeg personlig er veldig for å vente til spesielle anledninger. Da gutten skulle ha mobiltelefon ventet vi til han hadde bursdag (eller var det jul, nå har jeg jammen glemt det). Men så kommer det jo andre kostbare ting opp, og så er vi ikke like flinke til å vente. Jeg vil gjerne at barna våre skal verdsette ting, og det gjør de foreløpig, men jeg er redd det ikke varer. Hvordan er det hos dere?
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 12. mai 2009 #2 Skrevet 12. mai 2009 Om det er noe de trenger og det passer med bursdag eller jul pleier vi å gi dem det da. De får sjelden "ekstra" ting, oftest ting de faktisk trenger. Eldstemann som har bursdag i august får gjerne bursdagsgaven i mai/juni om det er sykkel eller andre sommer relaterte ting han trenger. Lillemor fikk spark til bursdagen sin, hun har bursdag i november.
moota m storebror&lillebror Skrevet 12. mai 2009 #3 Skrevet 12. mai 2009 Vi gir dem nyttige ting og store gledelige ting til bursdager og jul. Ønsker også fra andre. Nå er våre litt små til både mobil, tv på rommet osv, men storesøster som ble 4 nå fikk sykkel til bursdagen sin i helga. Hun fikk vårjakken og joggeskoene til bursdagen ifjor. Slik passet det seg. Noen ganger ønsker vi også penger fordi vi har lyst å kjøpe noe til dem, da bruker vi pengene de får, sparer dem ikke. Trenger de ikke noe, sparer de kanskje litt, og jeg kjøper nyttige ting frem til neste bursdag eller jul for resten. Vil gjerne lære barna at man må jobbe for ting. Ikke at alle pengene de får kan de spare og jeg bruker våre penger på alt de vil ha og trenger.
yasmina Skrevet 12. mai 2009 #4 Skrevet 12. mai 2009 Her faar de de store tingene til bursdager og jul. Julegavene kommer gjerne litt foer for hvis de er store saa kan vi ikke dra dem til Norge uansett og hvis det da er uteleker saa faar de dem gjerne i slutten av november naar vaeret begynner aa bli skikkelig fint her. mellomste og minsten er foedt i juni og august saa der er det kjempe greit aa fordele ting til bursdag og jul, mens eldstemann er foedt 2 mars og da kan det vaere lenge til jul hvis der er noe han "trenger". Ting som mobil, playstation, sykkel +++ er typisk julegave/bursdagsgaver her i huset og er vant til det selv ogsaa.
lÅktiHaUDe Skrevet 12. mai 2009 #5 Skrevet 12. mai 2009 De store tingene som sykkel, ski osv er jule/bursdagsgaver.. men de får klær utenom.. sommerleker må vi kjøpe utenom siden de har bursdag i oktober. Ny nintendo fikk storejenta vår når hun ble syk i over en uke (veeeeldig syk) i Spania, da ble hjemreisen utsatt med en uke og full krangel om den ene nintendoen. Far fikk nok og kjøpte en til hehe lillejenta fikk den gamle og det var fred i heimen det er vel eneste gangen ingen regel uten unntak altså..
lÅktiHaUDe Skrevet 12. mai 2009 #6 Skrevet 12. mai 2009 Nintendo wee spleiset de på av bursdagspengene sine så de har også spleiset på noen ds spill og sånn
Lene~mor til tre Skrevet 12. mai 2009 #7 Skrevet 12. mai 2009 Det blir som oftest til jul og bursdag de får sånne ting
Vinden blåser Skrevet 12. mai 2009 #8 Skrevet 12. mai 2009 Her får ungene det de trenger når de trenger det..passer det slik får de større ting når det er bursdag,men de kan like godt få det en vanlig hverdag Har ingen erfaring om at de ikke setter pris på det alikavel..her blir gutten på 5 år like i hundre om han får en sykkel eller et par med sokker! :-D hehe..er litt rart å se på når han sitter og sier "wow-stili!" av å få en genser,men det er jo positivt...
blond Skrevet 12. mai 2009 #9 Skrevet 12. mai 2009 Det kommer an på hva det er. Sønnen min fikk sykkel som forskudd på bursdagsgave, om han ikke hadde fått den på våren ville han vært utenfor de store guttene i barnehagen og måtte gått med de små. Forskudd på bursdagsgave fungerte ikke så bra, han var nok litt for liten til å skjønne det. Ting som er sesongbetont får de når de trenger det hvis det er lenge til bursdag/jul, men prøver å drøye det slik at de får ting til "gavedagene".
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå