Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #1 Skrevet 10. mai 2009 Vi var en passe stor vennegjeng, men venninner, kamerater, kjærester som ofte hang sammen og fant på ting.. Så ble det til at vi hang mindre sammen.. Det ene paret flyttet 8timer unna for og studere, og han ene kameraten vår fikk det for seg at vi som var igjen ikke var bra nok.. Hender han er og spiller online spill med samboeren min, eller at de fisker. Jeg har ikke lengre kontakt med noen av dem. Ikke de som har flyttet, eller de som var igjen.. (2stk) De som er igjen er skikkelig bestiser med ho som flyttet vekk, og jeg føler meg skvist ut av dem.. :s Jeg fikk til og med ikke vite at hun kom hjem denne helga pga komf.. Har ikke hørt noe om det i det hele tatt. Har ikke snakket med de siden jul. Jeg prøvde og sende mld nå og da, men fikk aldri svar, eller så fikk jeg bare korte svar tilbake.. Så bestemte meg for og vente til jeg fikk mld, ville jo ikke mase.. Hun som er flyttet ringer aldri, ikke hun som bor her heller.. Det er alltid jeg som må ta kontakt, og nå har jeg dritt i og ringe de.. Og er ikke bare de det gjelder.. Resten av "gjengen" tar heller aldri kontakt.. Hender noen av gutta ringer samboeren for og høre om han vil være med de på ting, men aldri meg.. Samboeren min sier at det er dumt, for jeg må ta kontakt.. :s men de tar jo aldri kontakt med meg, hvorfor skal jeg bry meg om dem når de ikke bryr seg om meg.. :s Det er så vanskelig, jeg vil gjerne ha venner, men vil ikke være den eneste som tar kontakt, begynner og lure på om det er noe galt med meg, siden ingen tar noe som helst kontakt med meg.. Og aldri ber meg med på ting.. Føler bør ta hintet.. huff..
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #2 Skrevet 10. mai 2009 Jeg har det på akkurat samme måte. Er så utrolig trist!! Begynner å bli lei av å alltid være alene Jeg kan ikke forstå at det er deg det er noe gale med!! *sender deg en klem*
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #3 Skrevet 10. mai 2009 Hei. Meg anonyme med den andre tråden=) Uff det er ikke noe gøy dere. Jeg skjønner bare ikke vi har gjort for at det skulle ha blitt sånn her. Vi har da ikke gjort så mye annet enn å være snille vi da men.
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #5 Skrevet 10. mai 2009 Ja man kan jo begynne å lure. nei jeg skjønner ingenting. Jeg har veldig lyst til å spørre rett ut om de unngår oss. For jeg vil gjerne vite det, så er det helt greit. Vi skal ikke plage de. Men så vil jeg ikke være masete heller. Men men... lurer på om jeg skal ringe en dag. Og hvis de ikke tar tlf eller avviser da, så gidder jeg ikke mere. Da får det bare være altså.
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #6 Skrevet 10. mai 2009 Hvor er dere fra da? Jeg vet ikke hva galt jeg har gjort, kanskje jeg er for snill.. Hmmm.. Har ikke spurt de heller, men liker ikke konfontrasjoner. HI
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #10 Skrevet 10. mai 2009 For det første, så er det trist å oppleve at man mister kontakt med venner! Men det er en ting jeg ofte har undret meg over i ALLE år, og det er når noen er fornermet over at jeg ikke har tatt kontakt med de- da blir jeg kjempe fornermet, for, de har jo ikke tatt kontakt med meg heller!!! hvorfor er det liksom alltid den andres ansvar for å ta/holde kontakt??? nei! vettu, man MÅ faktisk sørge for det selv! jeg har så og si ingen kontakt med noen av min evenner lengre- de fleste av mine gode venner snakker jeg med en til to ganger i året- noen få snakker jeg med oftere- og da stort sett kun på telefon. Vi har MEGET sjeldent barnevakt (har fire barn) og jeg har vert mye gravid de siste årene- så vi har generellt blitt veldig "familiære" de siste åra. MEN det er helt og holdent min egen feil at jeg er litt "viggo-venneløs" altså! jeg kan ikke sitte å være sur for at ingen ringer meg- jeg ringer jo ingen selv! T skeen i egen hånd, og gå aktivt inn for å bevare vennskapene du ønsker å beholde/få tilbake. Inviiter- og ta initiativ- tål at man takker nei for både invitasjoner og turer på byn osv- det er ikke alltid ting passer for andre- men fortsett å ring og fåreslå innimellom at dere kan treffest? Man kan ikke sette seg til å sutre- det hjelper iallefall ikke! (men som sagt, skjønner det er trist, men tror nok det vil hjelpe deg mere om du bare sparker deg selv litt i ræva og jobber for vennskapene dine!) ps: "tidene forandrer seg, og vi med den" dette sa alltid min kloke gamle bestemor ) og det er sant!! det trenger overhodet ikke bety at noen liker deg mindre, eller er sure på deg eller prøver å skyve deg ut osv- men lisvsituasjoner forandrer seg hele tiden- for alle )
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #12 Skrevet 10. mai 2009 Trist når sånne ting skjer:) Finn deg nye venner du=))
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #13 Skrevet 10. mai 2009 Kr,sand er vest agder... men er i nærheten da..
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2009 #14 Skrevet 10. mai 2009 Det er jo ike noe gøy og kun være den eneste som tar kontakt.. Greit at man har perioder der man har mindre tid.. Men ikke hele tiden.. Og er man venner, sier man ifra om slikt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå