Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #1 Skrevet 9. mai 2009 Hvordan skal jeg få han til å spise normal husmannskost,og sunn mat? Han spiser det jo om han får det servert..Men,han må døtte i seg dritten i allefall 1gang m dagen..Pizza,burger,calzone,chips,potetgull,goteri osv.. Noem med noen gode råd?
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #2 Skrevet 9. mai 2009 Ja og så da?? skal du bestemme over din egen mann om hva han skal spise og ikke?? hehe!! enkelte av dere er så kontrolerende at det er skummelt!!! La mannen din spise hva han vil, det skal ikke du ha noe med og gjøre!!
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #3 Skrevet 9. mai 2009 Huff har samme problem. Mannen min har et ræva kosthold som han har med hjemmenifra. Og til min skrekk og gru ser jeg han sidestiller det å å server saft til middag, finne en bøtte is eller åpne en pakke kjeks til ungene midt i uken med snillhet! :-( Han klarer bare ikke å forstå at lørdag er godtedagen. At det er til barnas beste. Legger meg ikke så mye oppi hans valg. Men blir irritert når han overfører det på ungene.
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #4 Skrevet 9. mai 2009 Er det ikke noen som har noen gode råd da? Har prøvd alt,men varer bare noen dager så er det på`n igjen. Er bekymret for helsen hans,og bekymret for hvordan de skal gå når barna blir eldre..Han er vedig tynn og har høy forbrenning,så derfor så ser ikke han noe problem med å spise som han gjør..Men,det blir jo ett problem når barna begynner å ta etter han..Når de blir store,så skal goderi dagen være på lørdager,ikke noe ellers..Å det blir vanskelig når han sitter å gomler i seg både brus,mat og goderi. Å vi har brus i kjøleskapet hele tiden..Det vil jeg ha slutt på.. Noen tips på hva vi kan gjøre?
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #5 Skrevet 9. mai 2009 Samme med min mann, han spiser bare usundt,og ALDRI fisk,grønnsaker,frukt,kylling osv. Bare burger,pølse,chips. Jeg lager to retter vær dag, han nekter å smake på noe annet. Dette innlegget handler ikke om at du skal kontrolere mannen din, jeg skjønner hva du mener. Jeg er også bekymret, de kan jo faktisk dø av hjertesvikt fordi at de er fete innvendig, få masse mangelsykdommer osv. Jeg vil gjære ha mannen her når han er 50 år. har lurt på om det går ann å bestille time til legen for en helsjekk?? Uten at han får vite det liksom.
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #6 Skrevet 9. mai 2009 Han er jo et forbilde for barna, og bør sette et godt eksempel for dem. Spør om han vil at barna skal ha en overvektig og hjertesyk far før de begynner på ungdomsskolen, og om han vil at barna skal bli overvektige, late og syke.
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #7 Skrevet 9. mai 2009 Min samboer er også slik. Søppelmat minst en gang om dagen, og hvis han ikke får det er det potetgull og brus. Er ikke vits i å si noe til han heller, han blir så utrolig sinna.. han spiser verken grønnsaker eller fisk. Jeg er ikke kontrollerende selv om jeg vil at han skal slutte å spise så usunt vel?? Det er jo tross alt JEG som skal leve sammen med han om han blir syk, feit og full i sykdommer. Da kommer han til å trenge meg. Jeg vil også gjerne ha han i sine fulle 5 når han er 50!!! Og til deg som lager to retter: Kjære vene.. Det hadde jeg ALDRI gjort! Du får si til han at enten spiser han det du lager, eller så får han kjøpe sin egen mat. Det blir jo grisedyrt om man skal lage to middager hver dag!
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2009 #8 Skrevet 9. mai 2009 Tror desverre ikke det er så mange råd å gi her.. For de nekter å innse det selv, derfor er det vanskelig å gjøre noe med. Jeg har sagt at når vi får barn, så kommer jeg til å lage fisk og mat med mye grønnsaker til. Og han får værsågod bare spise. Tror han gruer seg, men han har ikke valg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå