Gå til innhold

Når begynte dere med rutinene til baby?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og hvordan gjorde dere det? Begynte dere å legge kl 7 fra nyfødt eller?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Begynte med legging kl. 20 når han var rundt 4 mnd. Frem til det var det jo soving og våkentid om hverandre, men på den tiden der hadde vi to kvelder på rad med en unge som hylte - før vi endelig skjønte at stakkaren var trøtt!! Begynte da å legge fast kl 20 og det fungerte veldig fint.

Skrevet

Hei

 

Vi har ikke stresset med rutiner i det hele tatt.

Det kom av seg selv da vi begynte å introdusere grøt til kvelds rundt 4 måneder. Da ble leggetiden ca den samme hver kveld (ca kl 20.00). De andre måltidene fikk også faste klokkeslett av seg selv da. Før det var det mat når det passet han, og soving når det passet han. Har aldri sett poenget med å stresse med rutiner. Kommer av seg selv etterhvert. HVertfall har det gjort det her

Skrevet

vi tok det gradvis, til hun var åtte uker la hun seg sammen med oss, det var jo stort sett soving og mating, og litt våkentid innimellom. etter det begynte vi å legge henne i 21.30 tiden, og nå har vi kom ned til fast leggetid rundt 19.30. (hun er snart 5 mnd) dette fungerer veldig bra. det kom liksom av seg selv, så tror ikke du trenger å stresse. (de sa vertfall folk til meg, he he, og jeg ser jo nå at de hadde rett i at det kommer litt etter litt)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...