Gå til innhold

Greit å døpe et barn men ikke det neste?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Altså, jeg vet jo selvsagt at det er greit, sånn lovlig sett, men virker det rart, og er det urettferdig?

 

Jeg valgte å døpe datteren, vet ikke helt hvorfor, min men nå med nestemann er jeg ikke sikker. Er egentlig ikke religiøs så synes det blir litt dumt å døpe, men ettersom det er tradisjon i familien vet jeg ikke.

 

Noen meninger?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Den ene skal opp til guds rike etter døden, den andre til helvete, burde de ikke være sammen i himmelen. Nei da.....

Rart syntes jeg, ville valgt det samme for begge. Dåpen betyr ikke at du må være kristen, men du må være medlem av statskirken. Det er like mye tradisjon og kultur som religion å døpe barna.

Skrevet

jeg mener begge eller ingen. Er den ene døpt synes jeg du skal døpe den andre også. Da stiller de likt liksom. Med tanke på konfirmasjon og eventuelt giftemål i kirken.

Kjipt å måtte døpe seg når man er tenåring fordi man har lyst til å konfirmere seg.

Gjest -<<-
Skrevet

Må da være lov å endre livssyn.

 

Ville holdt navnefest av noe slag for nummer to, så har man markert fødsel og navngiving for begge to.

 

Er dere ikke religiøse, så er det vel ikke noe tap å ikke love bort ungen til kristendommen, liksom. =)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...