skorpio9 Skrevet 8. mai 2009 #1 Skrevet 8. mai 2009 våknet kl. 5 av at vannet hadde gått. Ringte kk, de mente jeg skulle legge meg til å sove igjen og ringe igjen når riene hadde startet og var jevne, men det er ikke så enkelt... Mannen min ligger og snorker da men, jeg er lys våken. Har mest lyst å gå rundt og tråkke litt for å få fortgang på sakene, men man skal kanskje helst hvile....? Noen med erfaring? Har en del sammentrekninger men ikke så veldig vondt enda selv om de kommer ofte..
Oieoie Skrevet 8. mai 2009 #2 Skrevet 8. mai 2009 Jeg tror ikke du kan gjøre noen "skade" ved å bevege deg rundt for å få fortgang i ting, men det kan vel ofte gå litt tid fra vannavgang til rier/fødsel og da er det sikkert grait å ha fått hvilt ut litt i forkant av smertene. Lykke til!
nr3 i mars Skrevet 8. mai 2009 #4 Skrevet 8. mai 2009 Skader ikke å begeve deg, men kanskje greit å forsøke å hvile litt så du får samle krefter til fødselen? (Men skjønner at det ikke er lett å sove) Pass på å spis godt så du har litt å tære på når det setter i gang for fullt :-) For meg tok det 1,5 døgn fra vannavgang til riene startet og jeg levde som normalt.Fødte 4 uker før termin.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå