Turbomamma<3<3<3 Skrevet 7. mai 2009 #1 Skrevet 7. mai 2009 Rir dere ennå? Sist svangerskap red jeg en stund, før jeg fikk mage liksom. Begynte å kjenne at det ble ubehagelig å ri. Tok det jo selvfølgelig mer med ro, men ble rett og slett ubehagelig. Nå er jeg jo gravid med nr 2 og er rundt 6 uker på vei. Var på ridetrening i kveld, men kjenner jo allerede at det er forandring neddi der.. Er også litt uvel i magen etterpå, som om det blir litt mye, vet ikke helt.. Litt kvalm liksom. Mener å ha lest at man helst ikke skal trene på mange forskjellige måter etter man er kommet så og så langt, men husker ikke om det gjelder med en gang.. Før i tiden red de jo til de begynte å bli store liksom, nå er det blitt mer advarsler mot det. Er vel fordi det humper opp og ned.. At det blir litt hoppende bevegelser. Har veldig lyst til å fortsette litt til, men samtidig vil jeg jo ikke risikere noe.
Turbomamma<3<3<3 Skrevet 8. mai 2009 Forfatter #2 Skrevet 8. mai 2009 Hmm, ingen hestejenter her da nei..
oopsidaisy:-) Skrevet 8. mai 2009 #3 Skrevet 8. mai 2009 Heisann.Jeg rir fortsatt,(er 7+1) og kommer nok til å fortsette med det så lenge det ikke føles ubehagelig og ting går greit.Du bør kanskje stole mye på hesten du bruker,så du ikke risikerer at d skjer noe:-)
Turbomamma<3<3<3 Skrevet 8. mai 2009 Forfatter #4 Skrevet 8. mai 2009 Jada, jeg rir jo bare greie hester, er bare skolehestene til hun som driver senteret jeg hadde min hest på før, da jeg hadde egen. Begynte å ri på trening til henne i høst, halvår etter første fødsel, og har jo ikke falt av en eneste gang. Ikke vært i nærheten heller. Har ganske mye erfaring, og er vant med mye "værre" hester enn de jeg låner av henne. Så tror det skal gå greit sånn sett. Skal jo si til henne at jeg er gravid etterhvert, så da kan jeg jo ta litt hensyn til at jeg f.eks. ikke trenger å sitte så mye ned i trav evt. Men begynner det å kjennes ut som at jeg ikke kan det lenger, så er det kanskje på tide å gi seg. Det er jo det at man bruker magemusklene veldig, og da stikker det litt neddi der. Fant forresten en artikkel om det under trimguiden til venstre her!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå