prins 07, prins 10 Skrevet 7. mai 2009 #1 Skrevet 7. mai 2009 inneholder parmesan... men er det behandlet på noen måte. Kan jeg spise det?
Snuppa & llillebror Skrevet 7. mai 2009 #2 Skrevet 7. mai 2009 ...vet egentlig ikke. Har spist masse av det selv, ikke tenkt på det som et alternativ til noe man ikke kan spise.
snuffe Skrevet 7. mai 2009 #3 Skrevet 7. mai 2009 Jeg er temmelig sikker på at parmesanen i pesto er varmebehandlet, men jeg finner ikke noen kilde på det akkurat nå så vil ikke garantere det 100%.
erteposen + 4 Skrevet 7. mai 2009 #4 Skrevet 7. mai 2009 Pesto, i alle fall de fleste typene som blir solgt i Norge, er laget av melk som er pasturisert (ble det vist et par linker og svar fra produsenter her inne) Er det et spesielt merke du lurer på kan du søke t.d. på Barlilla og produkt - og du får opp innholdet. Pesto er ikke varmebehandlet, i alle fall ikke om du kjøper en pestor av litt kvalitet. Det er litt vanskelig med pesto siden de sjelden oppgir om osten er pasturisert eller ikke. Her er næringsinnholdet til Barilla sin: Solsikkeolje 46,1 %, basilikum 31 %, cashewnøtter, naturlig aroma, grana padano-ost BOB*, salt, pecorino romano-ost, sukker, jomfru olivenolje 1 %, hvitløk. Jeg spiser pesto, og lager gjerne selv. Den får jo varme i seg, og det er mulig å varmebehandle den om en ønsker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå