♥ Notie♥ Skrevet 6. mai 2009 #1 Skrevet 6. mai 2009 Sist uke hadde jeg min berømte seksukers-kontroll (som ble en åtteukers i steden.. og ble ganske overrasket over at det ikke var noen GU involvert, til tross for at jeg har hatt en del underlivsrelaterte plager etter fødselen som jeg tok opp med legen - det var forøvrig fastlegen min jeg var hos. Hun ba meg bare se det an en måneds tid og så komme tilbake hvis det ikke hadde bedret seg. Er ikke det litt merkelig? Trodde en sjekk av sting, knipemuskler osv var fullstendig naturlig i en sånn situasjon jeg.. i tillegg måtte jeg betale vanlig takst for timen, trodde dette var regnet som en del av svangerskapsomsorgen, men jeg tar kanskje feil. Endte i hvertfall opp med å gå ut derfra som ei forvirra vegglus og glemte til og med at jeg uansett burde ha tatt celleprøve. Nå har jeg bestilt ny time om to uker og da skal jeg iallefall skrike til meg en gynekologhenvisning! Andre med liknende erfaringer?
Itsrejk Skrevet 6. mai 2009 #2 Skrevet 6. mai 2009 Jeg mener at etterkontrollen er en del av svangerskapsomsorgen, og at den ergo skal være gratis. Ba du legen om å ta en GU? Hvis ikke kan det jo hende at hun tenkte at du helst ville slippe, slik mange av oss gjerne vil... Fint at du har bestilt ny time nå. Da kan du jo enten be om henvisning til gynekolog eller be fastlegen utføre en GU, slik at du får den sjekken du føler du har behov for.
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 6. mai 2009 #3 Skrevet 6. mai 2009 Jeg betalte ikke noe for min 6ukers i alle fall - den ble regnet som en del av svangerskapsoppfølgingen her. Ikke GU heller, men legen min sa at det tok de bare dersom man hadde plager/smerter, og det har ikke jeg hatt - ville tro han hadde sjekket det dersom jeg hadde hatt plager sånn som du har hatt. Jeg trengte heller ikke celleprøve siden jeg tok det bare ett år tidligere, så for min del ble det bare litt diskusjon rundt prevensjon + litt om fødsel. Forrige gang tok de GU men jeg betalte ikke noe for det heller.
Lukas <3 Ella <3 Skrevet 6. mai 2009 #4 Skrevet 6. mai 2009 Jeg var hos fastlegen min og fikk henvisning til Gynekologen min å hun tok cellprøve å sjekket alt.diskuterte også preventivmiddel,tok BT å den biten... før dette betalte jeg 40:- siden det hørte till svangerskapet fikk ja beskjed om...å 40:- er jo så godt som gratis:)
hurra1234 Skrevet 6. mai 2009 #5 Skrevet 6. mai 2009 Min tok ikke gu nettopp fordi jeg har underlivsplager, og han henviste meg videre til KK istedenfor. Betalte selfølgelig ingenting for det. Fastleger er jo ikke gynekologer og underlivsplager blir jo lett en spesialiset-greie om man ikke bare skal ha en rutineundersøkelse.
Mamman til M&E Skrevet 6. mai 2009 #6 Skrevet 6. mai 2009 Fy søren. Den kontrollen er gratis, ingen tvil om det OG de skal spørre om du ønsker GU. Det gjorde min lege og jeg takket ja, tenkte at jeg vil gjerne vite at alt ser bra ut selv om jeg ikke hadde noen plager og egentlig synes det er ubehagelig. Dette hadde jeg tatt opp med legen om jeg var deg.
Gjest Skrevet 6. mai 2009 #7 Skrevet 6. mai 2009 Berre eit spørsmål: kva er celleprøve? og kvifor tar ein det?
La vita è bella <3 Skrevet 6. mai 2009 #8 Skrevet 6. mai 2009 Jeg ble spurt om jeg ønsket gu (var ikke vanlig prosedyre sa fastlegen min). Jeg tenkte det var greit med en sjekk, og det var ikke så dumt, for hun oppdaget sting som måtte taes (som jeg ikke hadde fått beskjed om), ble fortalt på sykehuset at de skulle forsvinne av seg selv:S Og du skal ikke betale noe. Jeg ville dratt tilbake til legen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå