Spent på vent Skrevet 4. mai 2009 #1 Skrevet 4. mai 2009 Er nå i uke 31 og de siste 2 dagene har det vært veldig lite liv. Kjente litt bevegelse igår kveld, men idag har jeg ikke kjent noen ting. Har prøvd å vekke h*n men uten hell... Men kjenner trykk på urinblæren med jevne mellomrom...Hva bør jeg gjøre? Bekymret!
3b@rnsmor-30* Skrevet 4. mai 2009 #2 Skrevet 4. mai 2009 jeg foreslår at du ringer føden og hører med dem jeg. bedre å ringe en gang for mye enn en gang for lite!!! jeg er 30+6 selv, og kjenner mye liv stort sett alltid, noen dager er det lite og da blir jeg litt bekymra, men jeg får alltid vekket liv i henne.....
junimamma09 Skrevet 4. mai 2009 #3 Skrevet 4. mai 2009 Hei! Har ikke noe erfaring med dette selv,men forstår veldig godt at du blir bekymret!Har hatt noen dager selv der jeg har kjent litt lite liv,men aldri slik at jeg ikke har kjent noe liv i løpet av en hel dag!Så jeg vil nok anbefale deg å ta kontakt med føden eller en lege,slik at du får kommet deg til kontroll!Bedre å ringe en gang for mye enn en gang for lite ihvertfall!Og det er jo uansett ikke bra for hverken deg eller babyen at du går og bekymrer deg!! Dette er ihvertfall mitt råd til deg,men som sagt har ingen erfaring! Uansett, masse lykke til!!Alt ordner seg nok skal du se!! Krysser fingrene for deg!
ma20 Skrevet 4. mai 2009 #4 Skrevet 4. mai 2009 Jeg kjente også lite liv rundt uken du er i nå, er selv i uke 34+5. Jeg ringte føden og fikk komme inn med engang, ble lagt på CTG registrering og hjertelyden kom, og spark litt senere :-) Ring legen eller føden du! Ikke noe moro å gå å være så bekymret.
meandmylittle Skrevet 4. mai 2009 #5 Skrevet 4. mai 2009 Jeg er også i uke 31, og var i akkurat samme situasjon som deg i forrige uke. Ringte omsider føden,og snakket da med vakthavende lege der. Han sa at så lenge jeg kjente en form for liv en gang i løpet av en times tid,var alt normalt. Jeg har hele tiden merket masse spark,men den dagen var det veldig stille,merklet bare at han så vidt beveget seg inni der. Legen mente at det kan være fordi det nå er mindre plass til å sparke og at han foreksempel har skiftet leie i magen,slik at sparkene merkes mindre enn tidligere. Men for all del,ring føden og hør dersom du er redd. men som sagt,merker du at det er liv inni der,er nok alt i orden skal du se :-)
Student mamma`en Skrevet 4. mai 2009 #6 Skrevet 4. mai 2009 RING!!! Som det står skrevet i det meste av "svangerskapslektyre" -Dette er IKKE tiden for å tenke at man maser!!! Det er sannsynligvis ingen ting, men hverken du eller babyen din har gått av at du er bekymret.. Jeg var på sykehuset for fem dager siden med en gutt i magen som hadde høy puls. de tok en sparke prøve (hjertelyd) i ca 20min. Alt bra, og jeg er helt rolig igjen er 38 uker nå. Lykke til
SolstråleneMine<3 Skrevet 4. mai 2009 #7 Skrevet 4. mai 2009 Ring føden. Og prøv gjerne å drikk noe søtt, søt saft/brus eller lignende. Det skal visstnok sette den lille i gang.. Selv merker jeg ekstra mye liv når jeg spiser noe søtt, godteri og slikt. Lykke til! Håper alt er fint
Lillesnuppa ♀ <3 Skrevet 4. mai 2009 #8 Skrevet 4. mai 2009 Melder meg på de ovenfor her som sier at du skal ringe. Bedre å få snakket med noen kyndige og roet ned heller enn å gå og bekymre seg! Fikk forresten tips av JM om å drikke eller spise noe kaldt- skulle visstnok også trigge til bevegelse av babyen. Jeg spiste iskrem, og det ble i allefall liv i magen min, selv om jeg ikke har hatt SÅ rolig inne i magen min jeg da. Det viser seg nok at de bevegelsene som du merker som press, sikkert er babyen som rører seg. I allefall- LYKKE TIL! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå