Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg så at jeg fikk litt blod på papiret nå, det første var litt lyst, men så var der litt mørkere også.

 

Hva er dette da?? Kan det evt være en festeblødning? Er det normalt å blø litt i rugetiden eller...?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei

 

Jeg tror ikke det kan være festeblødning, er litt for sent til det (siden egget fester seg rundt rugedag 5-7). Men du tar sikkert crinone eller noe som ligner, og det kan gi veldig såre slimhinner. Mange opplever litt spotting og blødninger, men kan likevel være gravide. Tror nesten det er mere vanlig enn uvanlig :-)

 

Lykke til videre. Håper det blir ett blått kryss om noen dager :-)

Skrevet

Jeg håper så klart at det ikke er en blødning av de kjipe blødningene, men jeg opplevde å få blødning på rugedag 10 på vårt negative forsøk. Det kan nok skje såpass tidlig dessverre og det har flere her inne opplevd... Håper for deg da! Det er så rart med det, man vet egentlig ingenting sikkert før om en god stund!

Krysser fingrene for at du får bedre nyheter enn jeg fikk av samme opplevelse. :) Tro meg, det er nok like mange av dem som har opplevd det :)

Skrevet

Takk for svar! :)

 

Ja, jeg vet at jeg har sensitive slimhinner, så kanskje det er crinonen som gjør det? Heldig vis siste dag med den i morgen :)

 

Godt å høre at det er så vanlig å blø litt da!! :) Nå blør jeg friskt, men ikke så mye. Får bare håpe at det gir seg snart da... Tre dager til testing...

Skrevet

Hei!

 

Håper det er crinonen som har gitt deg blødningen. Krysser alt jeg har for at dette skal går bra.

 

Klem

Gjest Bjørnen Collargol
Skrevet

Jeg begynte å blø på rugedag 10 og blødde tom 7+4.

1 av 2 egg festet seg og alt gikk bra. Håper det samme gjelder for deg, men at du slipper å blø så lenge da vel og merke ;-)

 

Skal krysse fingrene for deg!

Skrevet

Tusen takk for det, Bjørnen Collargol :) Får håpe at det ene klorer seg fast hvis det andre løsner...

Skrevet

Ville bare innom å se hvordan det går med deg.

 

Tenker på deg!

Skrevet

Takk for det, Nattlys, så snillt av deg :)

 

Jeg blør nå ennå da, men mistenker mer og mer at det er crionen som gjør det, føler meg helt ekkel i skjeden, nesten som det er noe eller jeg er sår. Så tror at jeg har reagert litt på den crionen... Har du hørt om noen som har gjort det før?

 

Hvordan går det med deg da?

Skrevet

Hei igjen!

 

Har lest at noen reagerer lettere på crinonen en andre. Jeg har selv gått på den. Begynte ikke å blø, men var veldig sår.

 

Håper det er crinonen som gjør det.

 

Det går bra med meg. Er øm på venstre side i dag. Det er den siden jeg har kjent mest gjennom rugeperioden. 3 dager igjen nå.

 

Fortsatt lykke til!

Skrevet

Så spennede da! :) Jeg kjenner en del på høyre side, ganske langt nede. Så i dag kjente jeg at det strammet over magen, som om jeg hadde en stram bukse på meg.

 

Ja, nå er det bare tre dager igjen :) Klarer du å holde deg fra å teste? :) Jeg har ikke kjøpt test ennå, tenkte at jeg skulle gjøre det på ons kveld :)

 

Tar du også crinone eller? finnes det alternativer til crinone?

Skrevet

Hei igjen!

 

Jeg har en test liggende, men den skal ikke brukes før torsdag. Jeg skal klare å være sta.

 

Jeg kjenner også at buksen strammer litt mer. Spesielt om kvelden.

Mye av ømheten har forsvunnet nå, men er fortsatt litt igjen.

 

Jeg går på cyclogest. Det er litt sterkere en crinone.

 

Hvordan går det med blødningen?

Skrevet

Ja, da er du flink hvis du klarer det :) Blir spennde dette. Den strammingen kjenner jeg også. :)

 

Hvordan administreres cyclogest? Jeg fant det ikke i felleskatalogen.

 

Blødningen har vært svak, men stabil i hele dag. Jeg lurer på hva jeg skal gjøre hvis jeg fremdeles blør på torsdag? Hva hvis jeg tester pos? Hvordan skal jeg tolke det?

Skrevet

Cyclogest er stikkpiller. Det står vist ikke i felleskatalogen.

 

Hvis du tester positivt på torsdag, ville jeg ha anbefalt det å tatt kontakt med legen din ang blodprøve.

 

Håper blødningen snart gir seg.

Skrevet

Oki.. Er du fornøyd med den da, Nattlys? Kjenner du noe i dag? :)

 

Jeg blør ikke i dag!! :)) Spotter veldig lite, men det gjør vel ikke noe :) Så nå gleder jeg meg til å teste på torsdag, kjenner at det foregår noe i magen i dag også :)

Skrevet

Godt å høre at du ikke blør i dag. Håper spottingen gir seg snart.

 

Jeg synes cyclogest var bedre å bruke en crinone. Kommer litt ut igjen nå også, men det er ikke klumper slik som en kan gjøre med crinone.

 

Har vært litt kvalm og trøtt, ellers ikke merket noen ting.

 

Ingen mens hos meg enda. 2 dager til test dagen.

Litt mensfølelse fra morgenen av, men det har forsvunnet nå. Ellers merker jeg ingenting.

 

Ømheten jeg kjente i går har nesten forsvunnet.

Skrevet

Hvordan går det med deg i dag?

1 dag igjen.

 

Jeg har klart å vente med testingen, selv om jeg har veldig lyst.

Skrevet

Hei nattlys! :)

 

Går veldig bra her! :) Jeg begynte å blø litt igjen i går, men nå er jeg nesten helt sikker på at det skyldes crinonen. For etter at den hadde virket en stund kom blødningen, slik har det vært hver dag jeg har blødd. I dag bare spotter jeg litt, det er første dagen uten crinone.

 

Så er jeg full av symptomer da! :) Jeg tror rett og slett dette har gått rette veien! :)

 

Hvordan er det med deg?? :) Så flink du har vært som ikke har testet, hadde nok svidd av en hvis jeg hadde hatt en hjemme i dag tidlig :) Hva sier magefølelsen hos deg? :)

Skrevet

Hei Elisabeth!

 

Godt å høre at du er ferdig med crinonen. Håper det er den som har skyld i blødningen.

 

Håper dette går deres vei. Hva slags symptomer har du?

 

Jeg føler jeg er så å si symptomfri. Så jeg har ingen anelse om hvordan dette kommer til å gå. Magefølelsen er blandet.

 

Lysten til å teste er her, men er redd for å bli skuffet. Derfor vil jeg vente til i morgen.

Skrevet

Følger spent med pä deg!masse masse masse lykke til med testinga i morgen!!!hàper du har lykkes!!!!;););) klemmer til deg fra meg;)

 

Skrevet

Takk for det, snuppis! :)

 

Nattlys: Det er jo veldig mange som det klaffer for som ikke føler noen ting da, så det ville jeg ikke bekymret meg for. :) Jeg er også redd for å teste da, selv om magefølelsen er god.

 

Men nå har det seg slik at jeg må på jobb, så jeg rekker ikke å kjøpe test i dag! Testing utsatt til fredag for meg! Tvi, tvi til deg i morgen da! ;)

Skrevet

Hei igjen!

 

Jeg skal ikke ta sorgene på forskudd. Stikker innom i morgen for å fortelle hvordan det gikk.

Skrevet

Å herregud, så spennede! Kjenner at jeg blir nervøs av dette.. :) Du må ikke ta noen sorger på forskudd, nei, vi vet jo ikke noe nå, men håper at det blir et positivt resultat i morgen!! :))

 

Jeg klarte å snike meg av gårde og kjøpe tester like vel! :) Så nå blir det testing i morgen like vel... Herregud, så nervøs jeg blir!! Er nesten litt redd for å teste...

Skrevet

Lykke til begge to med testing imorgen!! Vi er spente!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...