Bare blåbær Skrevet 2. mai 2009 #1 Skrevet 2. mai 2009 Jeg er 14+ 4 i dag, og kjenner livmorkanten rett ved navlen.. (Jeg er førstegangs) Hva med dere?
*toppris* Skrevet 2. mai 2009 #2 Skrevet 2. mai 2009 oj det var høyt;) kjenner min like over navlen, er 22+3..
Bare blåbær Skrevet 2. mai 2009 Forfatter #3 Skrevet 2. mai 2009 toppris Huff, er det høyt det ja. Finner liksom ikke noen plass hvor høyt som er "normalen" Siden jeg er førstegangs, og er helt fersk på dette her, håper jeg virkelig at det bare er en stk der inne.. hehe
*toppris* Skrevet 2. mai 2009 #4 Skrevet 2. mai 2009 hvis du har svangerskapsboken sås tår det noe om det på sidene rundt uke 20 elelr noe slikt, at da er den ca ved navlen.. men alle er jo forskjellige;) så ville ikke tenkt noe på det;) er selv 2.gangs og i forhold til andre flergangsfødende er min lav egentlig;) kanskje du har to inni der?
Trejenter? Skrevet 2. mai 2009 #5 Skrevet 2. mai 2009 min er litt over naveln nå (21+0), ikke helt sikker på om jeg kjenner riktig men tror det. Sist jeg var til legen (19+4)var den mitt på streken
Mammaioktober Skrevet 2. mai 2009 #6 Skrevet 2. mai 2009 Jeg kjenner ikke livmora en gang, er 17 uker.. Men vet ikke hva jeg skal kjenne etter heller
Snabeltann Skrevet 2. mai 2009 #7 Skrevet 2. mai 2009 hei, i uke 15 var jeg til kontroll til jormor, og hun sa da at kanten var to pekefingre under navlen. I uke 21 sa hun den var en finger over, er derfor ikke mye den vokser på seks uker.. har problemer med å kjenne kanten selv, har IKKE stor mage.. tror nok det bare er en der..
Linnpija_88 Skrevet 2. mai 2009 #8 Skrevet 2. mai 2009 Min er 2 fingerbredder over navelen nå og er 22+5
Linnpija_88 Skrevet 2. mai 2009 #9 Skrevet 2. mai 2009 Min er 2 fingerbredder over navelen nå og er 22+5
Bare blåbær Skrevet 2. mai 2009 Forfatter #10 Skrevet 2. mai 2009 Toppris.. Takk for tipset:) hmmm.. i svangerskapsboken står d at den skal være ca 8cm under navlen i uke 16.. uuups så håper jeg har kjent feil.. Jeg har jo ikke kjent etter den kanten før, men kjæresten min kjente den i går han også... hvis det var den kanten da.. skal til legen på onsdag, så da skal jeg spørre henne om hun ikke kan kjenne etter... Er en veldig spennende tid dette her, driver og trykker og kjenner etter.
Gjest eelis+spire Skrevet 2. mai 2009 #12 Skrevet 2. mai 2009 Jeg er 16+0, og jeg kjenner livmorkanten like over navlen. Jeg tror det er ganske høyt, men jeg er ikke helt sikker. Jeg kjenner en stor, hard kul (livmoren), og den kanten der den tipper innover, på en måte. Jeg regner med det er livmorkanten.
Kari K. med to søte små Skrevet 2. mai 2009 #13 Skrevet 2. mai 2009 Jeg er 14+ 4 og kjenner livmoren helt oppe ved navlen. Men kjenner ikke noe til kanten dere snakker om.. *kjenner masse på magen og leter*
Kongeørna Skrevet 2. mai 2009 #14 Skrevet 2. mai 2009 Jeg er 14 uker, tredjegangs, og trodde alvorlig talt at livmora knapt har krøpet opp av hulen nederst ved skambenet... Men magen har jo kommet.. Kanskje jeg har svært høyt plassert navle??? Haha Men har uansett litt ekstra, så det er vel derfor jeg ikke kjenner så godt hvor livmorkanten er.
nr.3påvei er sååå fødeklar:) Skrevet 3. mai 2009 #15 Skrevet 3. mai 2009 20+1 og kanten har komt over navlen. Tror babyen liker å ligge til høyre, for der er det mye høyere opp enn på venstre siden. Er tredjegangs, og kjennte liv først i går:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå