Gå til innhold

Koking av flasker, smokker mv - hvor ofte? ( baby 4 dg)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Må pumpe meg på ene siden og bruker litt flasker osv, samt skjold - hvor ofte bør det kokes, mellom hvert bruk?

 

jeg koker det hver gang for sikkerhets skyld, enn dere..? Takker for svar.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Steriliserer hver gang, ja, når babyen er så liten.

Først skyller jeg i varmt vann, innimellom vasker jeg med såpe og børste- og så hiver jeg det i sterilisator. Kokte i begynnelsen, før jeg fikk kjøpt den, men jeg skal si det er arbeids- og tidsbesparende med flaskesterilisator- i stedetfor 15 min i gryte, tar det 2 min i mikroen med denne! Veldig greit om natta, man kan jo ikke gå fra en kokende gryte, men det gjør ikke noe om man sovner ifra noe som står i mikroen!:)

Skrevet

Jeg har og kjøpt meg sterelisator en elektrisk.. Genialt sier jeg bare. Pumper på full tid her og mates med flaske da lille gutt har leppe-ganespalte. Patrick er 4 uker og jeg koker/ HVER gang ja! Men vasker alt utstyret i zalovann 1 gang om dagen. Jeg kokte forresten bare i 5 min jeg da og ikke 15 som Lelleva sa.. Mener jeg leste en plass at 5 min var nok.

 

Når det gjelder skjold er det genialt å hive den i en kopp kaldt vann i mikroen i 1,5 min. Da er skjoldet sterelisert. Det lærte jeg på sykehuset. Men også her må de vaskes med såpe en gang om dagen da du ikkje klarer å steame bort melkefettet.

Skrevet

Takk for svar jenter. Da fortsetter jeg koke hver gang ( og vaske, det har jeg ikke gjort..) :-)

Skrevet

jeg fikk beskjed fra en erfaren ammehjelper at det holder å koke slike ting 1 gang i døgnet. Vask godt med varmt vann og zalo etter hvert bruk - kok en gang i døgnet. (min er også nyfødt)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...