Førstespire27 Skrevet 30. april 2009 #1 Skrevet 30. april 2009 Hadde mitt første barn i fjor, og han ble tatt med keisersnitt pga seteleie og smalt bekken. Jeg syns keisersnitt fungerte fint for meg og nå prøver vi å få nr to. Er det noen mulighet for at jeg kan få keisersnitt denne gangen også uavhengig hvilken vei ungen ligger? Føler jeg har veldig lyst til det, men vet bare ikke om det er vanskelig å få det? Jeg har jo allerede tatt det en gang,..kanskje det er lettere da? Noen som vet? Takknemlig for svar:-)
AO3 Skrevet 30. april 2009 #2 Skrevet 30. april 2009 Jeg er ingen ekspert, men det vil nok komme helt an på hvilken lege du møter, og hvilket sykehus det er snakk om. Praksisen på dette området varierer en god del, virker det som. Men om du velger å spørre om du kan få planlagt ks, vil jeg anbefale deg å komme med bedre argumenter enn det at det "fungerte fint for deg". No offense.
Anonym bruker Skrevet 30. april 2009 #3 Skrevet 30. april 2009 Det er vanskelig å få ks hvis det ikke er medisinske grunner for det... så du må nok belage deg for å jobbe endel for å få det denne gangen.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2009 #4 Skrevet 2. mai 2009 Du får ikke keisersnitt fordi du synes "det er en grei løsning", du må ha en medisinsk grunn. Jeg synes også keisersnitt var greit, men vaginal fødsel var MYE greiere, særlig tiden etterpå når du også har eldre søsken å ta deg av. Jeg ville valgt vaginal om jeg kunne velge..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå