Gøril (210406) Skrevet 29. april 2009 #1 Skrevet 29. april 2009 Grunnet til at jeg spør er at jeg gjerne skulle ha kjøpt bøker for å lese meg opp til "eksamen". Jeg har jobbet i flere år som dette, men ikke fått selve autorisasjonen og nå driver jeg med å skaffe meg dette.
Blå + en i magen Skrevet 29. april 2009 #2 Skrevet 29. april 2009 Jeg gikk i 2006. Hvilke bøker/utgave er du på jakt etter da?
Gøril (210406) Skrevet 29. april 2009 Forfatter #3 Skrevet 29. april 2009 Ikke noe spesiell utgave.. ønsker bare å oppdatere meg på litt psykologi, helselære, lab. m.m... jeg jobber jo med dette, men man glemmer fort ting man ikke driver med daglig...
KineMor ♥C&M&O♥ Skrevet 29. april 2009 #4 Skrevet 29. april 2009 Bare av nysgjerrighet;) Hvor tar du dette kurset for å få autorisasjon?
Gøril (210406) Skrevet 29. april 2009 Forfatter #5 Skrevet 29. april 2009 Jeg ønsker å gjøre dette for min egen del.. jeg kan i dag kalle meg Medisinsk sekretær, men den dagen når arbeidsplasser begynner å skille på oss sekretærer lønnsmessig kan det være greit å ha autorisasjon som helsesekretær.. Dessuten har man godt av å repetere slike emner som har med sitt yrke.. jeg ønsker bare å lese og friske opp ting.
Gjest Sekretøsa Skrevet 29. april 2009 #6 Skrevet 29. april 2009 Jeg var ferdig til jul, så har endel bøker liggende. Ikke alle som er fra 2008, men jeg brukte dem hvertfall og besto med glans og litt til
Gøril (210406) Skrevet 29. april 2009 Forfatter #7 Skrevet 29. april 2009 hovedsakelig er de bøkene jeg leter etter: Helsesekretær 2?, sosiallære, psykologi, sykdomslære og førstehjel, men er også interessert i hygiene og Kost- og ernæringslære. Er 8 år siden jeg hadde disse fagene så er alltid moro å lese de på nytt hvor mye ønsker du å selge de for?
Popsipus Skrevet 29. april 2009 #8 Skrevet 29. april 2009 Jobber selv som sekretær innen helserelatert virksomhet, og vurderer å skaffe meg autorisasjon. Hvilket kurs/skole er det du går?
Gjest Sekretøsa Skrevet 29. april 2009 #9 Skrevet 29. april 2009 Hm , det bøkene jeg har er -hygiene og miljø (en kopiert bok, i a4str) -sykdoms- og legemiddellære (også en kopiert bok, begge er forøvrig fra forlaget) -helsesekretærarbeid 1 og 2 (på nynorsk, igrunn ganske nyttig) -laboratoriearbeid for helsesekretærer
Gøril (210406) Skrevet 29. april 2009 Forfatter #10 Skrevet 29. april 2009 Jeg går ikke noe skole eller kurs i dag, men jeg har snakket i dag med dem som driver med voksenopplæring i min kommune og da måtte jeg fylle ut en søknad, samt en egenvurdering som jeg kunne svare ja på. Etter at søknaden er behandlet (koster kr 2500,-) vil den bli oversendt til den aktuelle videregående skole som er i mitt fylke. De vil kalle meg inn til intervju "alla muntlig eksamen" og da er det greit å friske opp en del. Man vet jo aldri hva man blir spurt om.. selv om jeg har jobbet i noen år så glemmer man litt og da er det på tiden for min del å friske opp ting jeg har lært
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå