Gå til innhold

Sofie eller Sophie?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Navnet skal være som mellomnavn, og lurer på hvilken stavemåte vi skal velge. Er redd Sophie skal virke jålete og unødvendig, men samtidig synes jeg det ser penest ut.Er også redd for hele tiden å måtte rette på andres skrivemåte om det blir skrevet feil... Hva mener du?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du vil unngå at navnet kanskje til stadighet blir skrevet feil, så hadde det kanskje vært lurt å velge Sofie. Men på en annen måte så er det veldig sukkersøtt å skrive det på den måten.

Hmm... Du har et vanskelig valg foran deg. Lykke til!

Skrevet

Hvorfor gjøre det mer innviklet enn det er? Det er dattra di som sitter igjen med unødvendig tull. Dessuten når jeg ser Sophie tenker jeg at det uttales såvfy, om du skjønner. Sikkert kjipt å forklare for dere hver gang noen leser det opp. Personlig syns jeg du skal styre unna hele navnet mtp at halve klassen hennes kommer til å hete det samme. Ikke vær en sau i flokk.

Skrevet

Anonym 11:51:

Er også redd for den "Såvfy" uttalen, ikke pent :-))

Men førstenavnet blir ganske utenom den vanlige Julie, Emma, Thea og Linnea gjengen, så det blir ikke et saueflokk navn :-D

Skrevet

Ok, blir sikkert fint vetdu:)Jeg stemmer for Sofie om det må være mellom de to iallefall. Lykke til:)

Skrevet

Hilsen hu med saueflokkommentaren

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...