trilla Skrevet 23. april 2009 #1 Skrevet 23. april 2009 I påsken hadde jeg kun en estimering av str på barnet på en ekstra UL(fikk grini meg til at hun sjekket urinen også-med indignert beskjed om at dette ikke var en SÅNN type kontroll!), men ingen vanlig kontroll med sjekk blodtrykk, måling av mage osv. Hverken jordmor eller lege kunne ta meg imot den uka pga påske.. så ingen vanlig kontroll på 2 uker. Er 10 dager på overtid i dag og er førstegangs..OG har en stor unge i magen(kan bli 4,5 kg!!) Skulle til jordmor i dag, men de ringte to timer før og avlyste pga sykdom..det er 10 dager siden forrige kontroll.. De foreslo at jeg kunne prøve en annen helsestasjon eller legevakten(!)...er det mulig. De kunne selv fiksa time til meg ett annet sted så jeg slipper å prøve å få tak i det selv...ble kjempefrustrert og lei..., hadde sett frem til en sjikkelig kontroll hos min faste jordmor om mulig med en sjekk om jeg var noe moden i det hele tatt osv og bli betrygget på at alt er iorden.(De har vært litt på vakt i forhold til svangerskapsdiabetes bl.a). Skjønner at det kan bli sykdom, men syns ikke de prøver hardt nok å følge meg opp. De har jo flere jordmødre der. Legen min mente sykehuset(ahus) har ansvaret for kontroller fra for en uke siden, noe de ikke har..de skal kun ta meg inn på overtidskontroll 14 dager over (Dvs førstkommende mandag). Ringte legen i dag som selvfølgelig hadde fullt opp hele dagen(også akuttimene), jeg tok frem sinnastemmen og forlangte en kontroll-og fikk det senere i dag. Opplever ikke at jeg blir tatt seriøst nok og får nok oppfølging. Helsestajonen overlater meg til meg selv og legen har ikke nok kunnskap om hvem som har ansvaret. Vet ikke om jeg har klart å uttrykke meg godt nok her, men etter slapp oppfølging både nå så lang tid på overtid og i påsken ble jeg bare litt sint og fortvila i dag...det tar litt på sånn på overtid og jeg trenger iallefall å vite at alt funker med både meg og nurket mitt. Måtte bare få det ut, nå skal jeg vagge ut i våren;)
Nurkfrid Skrevet 23. april 2009 #2 Skrevet 23. april 2009 Hei Trilla! Godt å lese innlegget ditt. Fra det jeg leser her inne, ser jeg at det er veldig varierende oppfølgingsrutiner rundt om i landet. Noen virker jo som om de er til sjekk hver dag på overtid. 10 dager uten kontroll på overtid for en førstegangsfødende, hadde gjort meg urolig også. Skjønner frustrasjonen din kjempegodt. Flott at du tok frem sinnstemmen! Skulle bare mangle at du får den oppfølgingen du føler du har behov for. Lykke til på kontroll senere i dag!
Ooops I did it AGAIN Skrevet 23. april 2009 #3 Skrevet 23. april 2009 Hadde også tatt frem sinnastemmen hadde jeg vært deg!! En SKAL følges opp iallfall ukentlig etter termin - gjerne to ganger i uka! Synes dette minner om ansvarsfraskrivelse! Fysj!
trilla Skrevet 23. april 2009 Forfatter #4 Skrevet 23. april 2009 Åh, takk for støtten!!!-nå skal jeg til legen;)
trilla Skrevet 23. april 2009 Forfatter #5 Skrevet 23. april 2009 Alt vel etter kontroll;). Nå får vi håpe det skjer noe i helgen så jeg slipper å settes igang..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå