Gå til innhold

Noen her som har den pustemaske-dingsen? ( Opti Chamber)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Leste "bruksanvisningen" men i ammetåken har jeg helt glemt hva det stod om rengjøring!! Hvordan vaske det røret og den masken? (den som skal over nese og munn) Kan det kokes? Hvor ofte rengjøre den?

Helt nytt for meg dette...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Lillebror har aero chamber, men den skal legges i lunkent vann (på hans skal jeg ta av gummidelen som medisinen settes inn i) og ligge i 15 min med mild såpe.

 

Det er alt. Den skal tørke horisontalt. Stå på et rent kjøkkenhåndkle el.

 

Jeg vasker alltid vasken med zalo antibakteriell før jeg begynner.

 

Skrevet

Og dette skal gjøres ca 1 gang i uka =)

 

 

Skrevet

Det vi fekk beskjed om på barneklinikken var å ta alt frå kvarandre og stappe i oppvaksmaskina ein gong i veka. Ta ut av maskina med det same den er ferdig, la lufttørke horisontant på ein rein handduk eller papirhandduk.

Skrevet

Takk=) får prøve å vaske den snart... Er den lett å sette sammen igjen?

Dumme meg kastet jo den bruksanvisningen etter å ha lest den=S

Fikk den på søndag, og ser allerede sånne merker inni, må den kanskje vaskes da? eller er det nok med en gang i uken?

Skrevet

Jeg vasker frøknas annen hver dag. Fikk også beskjed om at det holdt med en gang i uka, men så fort den ikke er helt ren, blir det en runde med zalo. Frøkna her er mye tett og slimer en del, så den bilr fort møkkete. Kan jo uansett ikke skade vil jeg tro. Fikk også beskjed om å vaske den i varmt vann og zalo, skylde godt i varmt vann og luft-tørke horisontalt. Den er veldig lett å sette sammen igjen, trenger ikke noen bruksanvisning for det :-)

Skrevet

Ja, kan vel ikke vaske den for mye;-)

Må ha 2 "puff" 6-8ganger med den ene, og 2 "puff" 3ganger daglig med den andre, så det er vel nå på det meste at den blir så fort "skitten".

Jaja, får håpe til og med jeg klarer å få den sammen igjen etterpå=P

Skrevet

Den er enkel å få sammen igjen etterpå.

Tm for meg som hater slike greier :)

 

Jeg fikk streng beskjed om å ikke ha den i maskin på sykehuset!

Risikerer at gummi-greiene går i oppløsning og en får bare dekket 1 i året på blå resept!!

Tror den koster 600-700kr ellers.

Skrevet

Bruker forresten en slik flaskeoppvask-kost inne i røret.

Den ble jo aldri ren ved å ligge i såpevann.

Skrevet

Det var kjempelurt med flaskekost!! Det skal jeg kjøpe!! =)

 

Hvis dere har fått beskjed som meg om å ikke tørke den med håndkle så kan et tips være å bruke hårføner på litt avstand. Har gjort det 2 ganger allerede.

 

Skrevet

Åh, flaskekost ja! smart=) Notert, må kjøpe i dag...

Fikk ikke noe beskjed om hverken vask eller tørk av den jeg=(

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...