M ♥ ♂-2010 Skrevet 20. april 2009 #1 Skrevet 20. april 2009 Puh! Her er vi midt i EL-perioden... :-) Slitsomt! Men vet at de neste to ukene blir mer slitsomme enn disse dagene gitt! Vi er i 3PP, og håper det ikke blir noen 4. Hvordan går det med dere andre? Hvilke PP er dere i?
magefølelse :) Skrevet 20. april 2009 #2 Skrevet 20. april 2009 Har nok EL i midten av denne uka.. Er på 2 pp etter en ganske tøff abort i høst. Hvordan forholder dere dere som prøvere? Jeg har alltid spist sunt og trener nå flere ganger i uken.. Men hva med alkoholen? Jeg skal på fest to dager i helgen, og lurer på om jeg bare skal kose meg, leve normalt.. drikke alkohol, men bare et par glass liksom.. eller om jeg skal være helt avholden.. Hva tenker dere?
M ♥ ♂-2010 Skrevet 20. april 2009 Forfatter #3 Skrevet 20. april 2009 Jeg har tenkt som så at jeg kan drikke alkohol mellom EL og IKM. Ikke i hauger selvfølgelig, men litt øl eller vin kan ikke skade så tidlig. Navelstrengen er jo ikke dannet enda uansett. Det er min mening iallefall. Man kan ikke legge hele livet på hyllen før man faktisk vet om man er gravid eller ikke synes jeg!
magefølelse :) Skrevet 20. april 2009 #4 Skrevet 20. april 2009 Godt du tenker det samme.. Kutter jo selvfølgelig på sekundet test er positiv.. Ja et par glass/øl tenker jeg også kan være greit. Takk for støtte
tereseee 2pp Skrevet 20. april 2009 #5 Skrevet 20. april 2009 Heisann:) Vi er i første pp, og regner med at jeg har el på onsdag, men ikke heelt sikker, men tar el-tester hver morgen:) Håper spiren sitter fort, men er jo selvfølgelig forberdt på at det kan ta laang tid..
M ♥ ♂-2010 Skrevet 20. april 2009 Forfatter #6 Skrevet 20. april 2009 magefølelse : nei kos deg du! Greit å høre hva andre mener om sånt ja.. Godt det finnes litt enighet om sånt der ute :-) tereseee: lykke til!! :)
magefølelse :) Skrevet 20. april 2009 #7 Skrevet 20. april 2009 Jeg dytter litt for å se om flere henger seg på skravletråden her
*babydrøm87* Skrevet 20. april 2009 #8 Skrevet 20. april 2009 hallo ligger akkurat på grensa mellom uke 18 og 19 altså 3 og 4 mai men håper det ikke skjer noen disse dagene vil ikke ha mensen!!! er i vår 3 pp, men har slitet siden februar 2008 med å få kroppen på rett kjør.. sitter her med stikkinger og sviing i nedre del av magen,, håper det betyr noe positivt
OnlySleeping *** Skrevet 20. april 2009 #9 Skrevet 20. april 2009 Får henge meg på denne jeg og.. Siste runde med pergo nå, før vi evt. må gå videre... *håper inderlig* Sitter med verkende korsrygg og murringer i magen jeg da...skulle nesten tro TR er på vei. Men håper det er EL!
lillehare Skrevet 20. april 2009 #10 Skrevet 20. april 2009 joho, lillehare vil også være med, tror jeg hører til her, har ikm ca 4 eller 5 mai, tatt pergo så jeg håper på pergo spire vi har prøvd siden januar 2008!! litt lei og sliten nå :/
Tweak Skrevet 21. april 2009 #11 Skrevet 21. april 2009 Ja, da kom el gitt! :-) Nå er jeg lettet! Superpositiv el-test i går og i morges. Vi mistet i oktober i fjor og etter det har vi hatt 3 pp og dette er den fjerde. Feb og mars gikk bort i sykluskluss... Gikk på pergo i januar, men fikk ikke el i pausemåneden. Nå er jeg på pergo igjen og har fått el! Krysser fingrene for at vi ikke trenger flere kurer og for at jeg ikke blir like kvalm etter el som i forrige pergosyklus!
Tweak Skrevet 21. april 2009 #12 Skrevet 21. april 2009 Såpass tidlig hadde jeg nok bare kost meg med litt alkohol dersom det var en planlagt fest. Men jeg hadde drukket mindre enn normalt. Jeg har ingen planlagte fester de neste ukene, og vil nok ikke drikke noe hjemme ellers heller. De ukene før el så kan vi gjerne kose oss sammen med en flaske vin, men det er ikke noe jeg MÅ ha så jeg dropper det like gjerne mellom el og ikm. :-)
mammaigjen!! Skrevet 21. april 2009 #13 Skrevet 21. april 2009 Hei! El- tider her også Dette er første pp etter en MA i slutten av februar. Hadde en MA i oktober også og da ble jeg gravid ganske med en gang etterpå. Har veldig lyst å bli gravid igjen fort, og må prøve å skyve bort alle tankene om det som kan gå galt. Jeg bruker el tester og de har vært positive tre dager på rad nå. Er det noen som vet hvilken dag egget slipper da? Ikke at det betyr så mye...har mannen hjemme fra nordsjøen denne pp og da e det jo bare å kjøre på Lykke til alle sammen!!....og fest med måte;)
tereseee 2pp Skrevet 21. april 2009 #14 Skrevet 21. april 2009 Har dere noen erfaring med el-tester? de billige som man får kjøpt på billigtester.no? Skal egentlig ha el i morgen, men testet meg i dag, og fikk bare suuper svak strek, så regner den nesten som ingenting. Hvor lenge før er det man egentlig får positiv? tester hver morgen, og har sex hver dag, litt slitsomt, men må klare det en uke:) Ellers så måtte jeg kaste opp i går, helt ut av det blå, tenkte kanskje jeg var gravid, men testet "ikke gravid" . Kanskje det er litt psy. ;P
☆H E L ønskersåveldig☆ Skrevet 21. april 2009 #15 Skrevet 21. april 2009 hei det er el denne uken på meg og Jeg tar el tester jeg også(fra billigtester.no). men det står bruksanvisningen at streken skal være like sterk som kontrollstreken.. ellers er det ikke stigning.. (ikke el enda). Jeg har masse murringer nå, føler jeg har gangsperr i livmoren.. huff d gjør vondt. Håper spiren sitter seg denne mnden.. lykke til allesammen.. håper det skjer dene mnd
Tweak Skrevet 21. april 2009 #16 Skrevet 21. april 2009 Jeg bruker de testene og de har den supeersvake teststreken ganske nært opptil selve stigningen av LH. Og jeg er ofte utålmodig når det gjelder å se på streken, men det står jo at en skal lese de av i løpet av 5 min, så la streken få utvikle seg litt først. Anbefaler deg å teste på ettermiddagen også, for LH er gjerne høyest da. I går tidlig hadde jeg negativ test, mens i går ettermiddag var den klart positiv! :-)
tereseee 2pp Skrevet 21. april 2009 #17 Skrevet 21. april 2009 I dag tidlig hadde jeg super svak strek på el test (billige), så leste jeg at man skulle teste på ettermiddagen, testet med nå med clearblue og hadde POSITIV:) for der er det jo enten eller, synes det er veldig greit.. Men skal jeg ha sex nå, eller er det lurt å vente til i kveld, så jeg kan ligge på ryggen med pute i natt? Hva synes dere? Takk for svar;)
M ♥ ♂-2010 Skrevet 21. april 2009 Forfatter #18 Skrevet 21. april 2009 Tyngdekraften gjør sitt, så du trenger ikke ligge på pute inatt.. Men ville ventet til kvelden for da ligger du jo uansett.
tereseee 2pp Skrevet 21. april 2009 #19 Skrevet 21. april 2009 Takk for svaret M ♥ Vi prøvde litt nå, men føler det blir så mye stress, så jeg ble ikke våt i det hele tatt, og merker ingenting til el-slim(sorry detaljer).. Så da prøvde vi eggehvite, men det reagerte sambo på Skal prøve igjen i kveld, da blir det mere naturlig å gjøre det;) blir litt for mye "må prestere" for sambo nå. noen flere som har det prob?
Catth Skrevet 21. april 2009 #20 Skrevet 21. april 2009 heisann jenter! Er i min første PP noensinne, etter at jeg sluttet på minipillen for 1-2 mnd siden. Etter å ha regnet litt på det, venter jeg eggløsning på torsdag dersom jeg har 28 dagers syklus (men aner ikke hvordan syklus jeg har). Har hatt ubeskyttet sex uten utløsning 2 ganger, men allikevel kjenner jeg meg veldig spent og er veldig sensitiv på hvordan ting kjennes ut i mageregionen. hehe. Er forøvrig veldig lysten på sex etter at jeg sluttet på pillen, og har god tid på å bli gravid. Men er fryktelig spennende da, kjenner det er leeeenge og vente på mensen. og så tenker jeg litt sånn: oh shit bør jeg spise veldig sunt nå, ta folat, vitaminer,.. og at jeg må holde meg unna alkolhol (og jeg som er så glad i vin). Som dere skjønner er jeg egentlig ikke en prøver, men i og med at jeg har slutta på pillen og hatt sex uten kondom så er det faktisk mulig og bli gravid og jeg håper jeg blir det
tereseee 2pp Skrevet 23. april 2009 #22 Skrevet 23. april 2009 Da er min el ferdig:) Har testet hver morgen, så fikk jeg beskjed om å teste på ettermiddagen.. gjorde det på tirsdag, og positiv el på clearblue test:D Men onsdag var det ikke noe, så jeg hadde nok el på mandag og tirsdag, hadde sex på begge de dagene:) ¨Når tror dere jeg tidligst kan teste? Er så spent, men tror egentlig ikke det ble noe befruktet egg denne gangen, ikke helt sikker, men bare magefølelse..
OnlySleeping *** Skrevet 26. april 2009 #23 Skrevet 26. april 2009 Hvordan går det med damene nå? Noen fler som er på symptomjakt?? Kjenner veldig lite om jeg skal være helt ærlig.. Litt kvalm idag faktisk, men kanskje fordi det ble en sen kveld igår. Ellers har jeg fortsatt litt murringer og verking i korsryggen - føler jeg har hatt det en stund nå.
isma Skrevet 26. april 2009 #24 Skrevet 26. april 2009 I går fikk jeg positiv på eggløsningstesten, i dag var den negativ. Det rare er at jeg klemte litt på brystvorta i dag og så kom det tykk hvit veske. Det er ca 7 år siden jeg ammet barnet mitt sist. Uff, nå får jeg store forhåpninger om at jeg kansje er gravid. Men herregud, det må vel være sykt tidlig symtom *ler* Kansje jeg fikk det i forbindelse med eggløsningen. Noen som har opplev det samme ????
M ♥ ♂-2010 Skrevet 26. april 2009 Forfatter #25 Skrevet 26. april 2009 Hjelpes. Jeg hadde EL for fire-fem dager siden, og idag fikk jeg positiv test. Ikke helt hundre prosent klar, men en del av streken var rimelig klar. Er dette mulig!? Noen andre som har fått positiv test allerede?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå