Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #1 Skrevet 20. april 2009 Det sies jo at det finnes perioder det er mer sikkert å ha sex uten å bruke prevensjon enn andre.. Men er det slik at man til enhver tid kan bli gravid? Under mens,en uker etter,en uke før osv? Vi bruker metoden med å "hoppe av i svingen" og vi er begge klar over konsekvensene med dette. Vi har ei tulle på snart to og vil gjerne ha en til snart Men vi skal ikke prøve aktivt riktig enda. Er egentlig bare nysgjerrig For slik jeg har skjønt det så skal man ha menstrasjon nøyaktig 14 dager etter eggløsning,så dvs at man kan ha en menstrasjon bare 2-3 uker etter siste gang om man er riktig uheldig. Stemmer dette?
Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #2 Skrevet 20. april 2009 sikre perioder er det egentlig ikke noe som heter. jeg ble gravid dagen før jeg skulle får mensen (en såkalt bombesikker dag...) min mor le gravid dagen etter mensen (enda en bombesikker dag...) tre på en kondom!
Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #3 Skrevet 20. april 2009 Har brukt av hoppe av i svingen under eggløsning, som eromtrent midt i syklusen. Ellers satser jeg på sikre perioder. Jeg vet nøyaktig når jeg har EL. Har ikke blitt gravid enda iallefall;), blir jeg gravid så tar jeg ansvaret for det, men virker som det funker for oss iallefall. NB: VILLE ALDRI HA BRUKT DENNE METODEN OM ALTERNATIVET VAR ABORT, DETTE ER IKKE PREVENSJON EGENTLIG!
Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #4 Skrevet 20. april 2009 Tja... nå har jeg 8 uker igjen til termin ;-) Rundt 33 uker siden min "sikre periode". Er veldig glad for det, men planlagt var det jo ikke.
GuriMalla - ♀♂♂ Skrevet 20. april 2009 #5 Skrevet 20. april 2009 Det finnes perioder i syklusen hvor man er mindre mottakelig for å bli gravid men det er jo umulig ha oversikten over det selv. Det finnes noe som heter ladycomp/babycomp som man kan få kjøpt. Der måler man tempen hver dag og så lager maskina syklusen din. Der får du opp hvor sikker perioden din er. Jeg vurderte å kjøpe en sånn etter siste svangerskap fordi jeg ikke vil bruke hormonell prevansjon lenger. Har hørt mye skryt om denne varianten men de er veldig dyre.
Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #6 Skrevet 20. april 2009 Kombinasjon hoppe av i svingen og sikre perioder gikk fint for meg i ca to år. Men så ble jeg gravid gitt;-)
Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #7 Skrevet 20. april 2009 Takk for mange svar Abort vil og kommer aldri til å bli et tema for meg,som sagt så ønsker vi oss begge en til om ikke så lenge. Du som prata om babycomp/ladycomp, vet du i hvilken prisklasse disse ligger på og evt hvor man kan få kjøpt de? Prevensjon med hormoner i er ikke et alternativ for meg.. Mvh Hi
Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #8 Skrevet 20. april 2009 Hvis du har regelmessig syklus så kan du kjøpe slik lady/babycomp, men hvis ikke så er den egentlig et himla dyrt termometer... Du kan fint måle tempen hver morgen selv, føre det inn i skjema og følge med om du har hatt el eller ikke. Du kan også bruke el-tester (slike fra billige tester er jo utrolig rimelig) for å finne el. Når el er over, så er man i en relativt sikker periode. En kan aldri garantere likevel, for det er jo mulighet for at kroppen ikke fikk til el i første omgang og så prøver den igjen en uke senere eller noe slikt.
GuriMalla - ♀♂♂ Skrevet 20. april 2009 #9 Skrevet 20. april 2009 Her finner du mer: http://www.buenaventura.no/ De varierer litt i pris, alt etter hvor avansert du vil ha den. Men fra 3500 til 6500. Så det er DYRT! De finnes brukte også, se på finn.no feks. En grei investering hvis det er uaktuelt med hormon-prevansjon tenker jeg og man kanskje planlegger flere barn.
Anonym bruker Skrevet 20. april 2009 #10 Skrevet 20. april 2009 Tusen takk for svar GuriMalla - en av hver! Ha en fin dag Hilsen Hi
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå