Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi flytter hjem fra Australia i mars 2010. Prinsen ( 3 1/2 år) skal da gå i barnehage fra mars 2010. Er ikke kjent med det norske systemet i det hele tatt. Når må man søke for å forhåpentlig få plass i mars 2010? Fyller man bare ut det skjemaet? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er ikke fristen gått ut da?

Skrevet

Haha, såpass...Allerede? Fint system man har i Norge...Hva skjer da da? Må man da kontakte hver barnehage for å høre om de har ledige når man kommer hjem da eller? Hehe nå ble det mye spm;)

Skrevet

Søk allikevel, kanskje du kan spesifisere i søknaden at dere bor i Australia, alderen på barnet, viktigheten med sosialisering med andre barn ++ siden dere kommer hjem igjen.

 

Og, får du avslag: Ja, da må du ta kontakt med bhg ja.. :o)

Jeg gjorde det, og de fleste kommunale sa at de skulle se på saken - men at de ikke kunne gjøre noe pga at kommunen tildeler plasser.

Men, hos de private fikk jeg napp :)

Daniel går i en kjempefin bhg, tiltross for at jeg var litt skeptisk til en privat familiebhg.

 

Burde ikke drøye kontakten med bhg så lenge.

Send gjerne en søknad nå, med brev/mail til bhg. Både kommunale og private - og legg frem saken din :)

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...