Gå til innhold

Hyacint Bucket (nicket) eller andre bankfolk


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har i dag huslån på ca 3 mill, med verditakst på huset på 5 mill. Ingen andre lån utover 150 000 i studielån. 2 bhg barn og 2 biler uten lån.

 

Jeg arver nå ett hus i tillegg med verdi ca 3 mill, der er det ingen lån.

 

Kan det være rom for forhandling på boliglånsrente om vi putter hus nr to inn i sikkerhetslån på boliglånet vårt? Vi skal ikke ta opp mer i lån. Vi har en utleieenhet i vårt eksisterende hus og får to utleieenheter i hus nr to.

 

Vi har i dag 3.7% i rente (inntrer i mai). Flexilån. Fokus bank.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dersom dere har et lån på 3 blank og en takst på 5 mill er dere innenfor 60% og har nok dermed bankens beste rente på flexilån. Er derimot lånet på si 3,4 kan dere benytte det nye huset som sidesikkerhet og dermed komme innen 60% lånerente.

 

Dersom dere ikke har behov for flexilån (f.eks brukt hele summen eller har råd til å betale noe hver mnd) vil dere nok komme billigere ut ved å bytte til annuitetslån. Flexilån er dyrere enn både serie og annuitet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...