Gjest Skrevet 17. april 2009 #1 Skrevet 17. april 2009 Hei! Som sikkert mange andre, har vi problemer med at tulla vår (på tre måneder) er så klam i valkene på halsen.. vi prøver jo selvfølgelig å tørke bort alt når hun gulper osv, men hun svetter jo også inni der, og det er vanskelig å få det helt tørt.. Nå ser vi at hun faktisk har sprukket i huden der stakkars:( Får helt vondt i hjertet av å se det. Det ser ut som om det er verk i det også, for det er helt fuktig rundt det liksom, som på et brannsår, om dere skjønner hva jeg mener. vi har brukt talkum der de siste dagene, det kan kanskje være det som har forverret det hele?? noen tips til hva jeg evt. kan smøre på for å få det til å bli bedre på lillegullets hals? Tas imot med STOR takk! Uff, har så vondt av henne... Selvom det jo ikke virker som om hun er hemmet av det hele..
tante grusom master of law Skrevet 17. april 2009 #2 Skrevet 17. april 2009 Vi brukte zinksalve i valkene på vår sønn, og det tok bort alle sår.
Komatrollet ønsker seg spire Skrevet 17. april 2009 #3 Skrevet 17. april 2009 Her måtte vi vaske godt og ofte og "klappe" inn potetmel. Det eneste som funket. Men her hadde det ikke gått hull på huden. så du må kanskje til med noe antiseptiske tiltak..
Expat Skrevet 17. april 2009 #4 Skrevet 17. april 2009 Husk det er sopp som gjør det sprekker, stemmer i om sinksalve!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå