Anonym bruker Skrevet 17. april 2009 #1 Skrevet 17. april 2009 Jeg skal reise alene med min sønn på 3 uker og fire dager med fly. Skal hjem til mine foreldre,pga samboer skal reise bort med jobb i to uker. Tips? Han er jo enda bare 3300 gram,og er for liten til babybjørnen. Må jeg bære han på armen hele turen.. Kan bli slitsomt!! HJELP!!
ToPrinsesser<3 Skrevet 17. april 2009 #2 Skrevet 17. april 2009 Vi bruke bilsete som vår, den gang, 4 uker gamle baby lå i underveis på flyplassen og fikk plassert dette i hattehyllen under flyturen. Da lå babyen på fange hele flyturen. Gikk veldig fint. mulig du kan benytte vogn helt frem til gate også, men dette må nesten andre svare på / sjekk med flyselskapet. Anbefaler amming/flaske/smokk ved take-off og landing pga trykk i ørene.
Anonym bruker Skrevet 23. april 2009 #3 Skrevet 23. april 2009 Jeg tror ikke det er noe problem at du bruker babybjørnen som avlastning på flyplassen så du får armene fri den korte tida det er snakk om selvom han er under 3500 kg. Jenta mi var 2,9 kg og på sykehuset sa de at det var ingenting i veien for å bruke den litt selvom hun var liten, men selvfølgelig ikke i lange perioder daglig. Ellers kan du jo prøve en mei tai hvis du er interessert i det, der sitter barnet litt annerledes og man skal kunne bruke de fra fødselen.
power puff Skrevet 26. april 2009 #4 Skrevet 26. april 2009 Kjøp deg et bæresjal, helt genialt og bære de små i. også sover de så utrolig godt i det! og book en basinett på flyet, (seng på veggen) koster ikke noe ekstra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå