Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #1 Skrevet 16. april 2009 Han gjør ingen ting - nada - hvis ikke jeg ber ham om det, og når jeg ber ham om ting blir han tydelig irritert hvis ikke han kommer med en unnskyldning om at han er så sliten eller er syk (hvis jeg spør ham om han kan hjelpe til med vasking til helgen i morgen sier han ja, men i morgen er han plutselig så sliten eller syk)... Hvordan få ham til å ta initiativ til ting selv? Hvordan få ham til å engasjere seg i sønnen vår? Han smører aldri matpakke, legger fram klær eller pakker til dagen etter - selv ikke når jeg ikke er hjemme før sent på kvelden. Spør jeg om han vil være med ut og leke sammen med sønnen vår sier han at han ikke gidder. Jeg føler jeg må be ham om alt! At det er jeg som må holde styr på middager, barnehage, alt husarbeid osv. Hva gjør jeg nå, jeg orker snart ikke mer! Aldri pakker han ut etter at vi har vært noe sted heller... Bagen til mini stod i tre uker før jeg til slutt ikke orket å se på den mer sist vi hadde vært borte! Og går jeg og legger meg nå, er det ingen ting som er klart til mini i morgen... Har bare lyst til å sette meg ned på gulvet og skrike! Det eneste som står i hodet på han er world of warcraft - ca 40-50 timer i uka :-/ Aaaaaaaaa! At det går ann å bli så jævlig "giddalaus" Hjelp meg da, damer! :-(
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #2 Skrevet 16. april 2009 Kan legge til at han blir 28 i september...
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #3 Skrevet 16. april 2009 Hva med å starte med å rydde opp konsekvent etter deg og barnet deres..Vask KUN deres klær og sett kun i oppvaskmaskin det dere har brukt.....Du får finne en plass på kjøkkenbenken til hans ting,- evt kjøp en oppbevaringsboks av plast...SLike 60 l plastbokser med lokk,- og legg det HAN bruke rnedi der........ Klæren han slegger du i en søppelsekk, hvis du ike investerer i en ny skittentøyskurv til HANS klær...(bare for å begynne med) LEv som en alenemor, rett og slett,- og tenk på deg og barnet og deres rot og ting.... Se om han merker noe...Likedann på badet..Prøv å "del opp" til hans og deres hyller og plass.....Se om det ringer en bjelle..Planleg å gjør ting du og barnet, og ikke inkluder ham...Ikke spør ham om hjelp eller avlasting....osv
Dunder Skrevet 16. april 2009 #4 Skrevet 16. april 2009 Vær mer borte fra hjemmet slik at han får være alene med barnet. Du trenger ikke være borte så lenge av gangen, men f.eks. overnatte 1 natt hos en venninne 1 gang i måneden, og vær borte minst en ettermiddag/kveld i uken. Vær også borte en morgen i uka slik at han må gjøre klar barnet (du kan dra tidlig på jobb eller dra å trene eller noe). Og så det innlysende: Lag ALDRI mat til han og vask ALDRI hans klær.
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #5 Skrevet 16. april 2009 Jeg ser to muligheter her. 1) Samboeren din er lat og giddeløs. Om så krever det hard lut at typen nevnt ovenfor her, evt andre former for hardt mot hardt. 2) Samboeren din er deprimert og/ eller bekymret for noe. En depresjon gir seg svært ofte utslag i tiltaksløshet, og dersom han ikke uttrykker det verbalt (eller ikke er bevisst problemet selv) oppfattes det som latskap. Det er også ganske typisk å flykte inn i en virtuell verden, som Wow. 40 -50 timer i uka der er i seg selv et stort problem. Bare tenk på hvor mange har på dib og bim som har eller har hatt depresjoner....... det er en grunn til at noen sitter her utrolig mye.. Gi ham en sjanse eller to til, og tilnærm deg ham på en annen måte enn å anklage ham for å være lat (Nå vet jeg ikke hvordan du har addressert problemet før da..) Begynn med å spørre om noe plager ham, om han har det bra med seg selv, på jobben og hjemme. Det er ikke sikkert han åpner seg sånn med en gang, men om du tror det kan være en mulighet at han er deprimert, ville jeg begynt der - og heller bitt i meg det ekstra husarbeidet til ejg fikk klarhet i situasjonen..
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #6 Skrevet 16. april 2009 Lag en ukeplan over alt som gjøres daglig og be han fordelene alle oppgavene mellom dere. Når han selv skriver navnet sitt på noe så "må" han jo gjøre det. Og det ville vært rart hvis han mener DU skal gjøre det meste.
Tommage♀♂ Skrevet 16. april 2009 #7 Skrevet 16. april 2009 Kast pc'en hans på søppeldynga! Wow er vanedannende, og vanskelig å slutte med. Spillegalskap rett og slett. Og slutt å være hushjelpen hans! Om han ikke skjerper seg så ber du ham vlege; wow + latskap eller deg og sønnen
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #8 Skrevet 16. april 2009 Skryt hemningsløst av de få tingene han gidder å gjøre! Menn elsker ros og skryt, det øker selvtilliten visstnok ... Skal legge til at jeg har forsøkt dette selv uten hell. Har selv en giddesløs samboer, men dette kommer av totalt mangel på ansvar for andre enn seg selv (knapt det engang) og en mor som gjør og alltid har gjort alt for ham og da mener jeg ALT (!)
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #9 Skrevet 16. april 2009 HI her, takk for svar, damer! Det med å ikke rydde opp etter ham har jeg prøvd, det går til et visst punkt før jeg ikke orker mer eller vi får besøk osv... Nytteløst :-/ Husarbeidliste har jeg også laget, men han nektet å sette navnet sitt på noen av punktene (uten å utdype hvorfor), så den gikk i peisen etter en uke. Om han er deppa? Tror ikke det, han sier han har det fint når jeg spør og han har ikke endret oppførsel og væremåte sånn plutselig... Hvordan vet man om samboeren sliter? Jeg tror hele problemet her er det jævla spillet... Med en gang jeg begynner å sette spørsmålstegn ved spillinga eller viser misnøye går han i forsvarsposisjon med en gang, piggene rett ut!, det virker som at spillet er hjertestenen hans og at det verste som kan skje her i verden er hvis internettforbindelsen forsvinner...
Dunder Skrevet 16. april 2009 #10 Skrevet 16. april 2009 Ja, da får du sørge for at internettforbindelsen forsvinner. Ta kabelen og si at han skal få den hver kveld etter at han har vasket huset og lagt barnet.
Anonym bruker Skrevet 16. april 2009 #11 Skrevet 16. april 2009 ta med deg barnet og reis til din mor eller noe.. bli vekke lenge..14 dager eller noe.. så sier du til han at han får klare seg selv fordi du trenger å slappe av litt og at det ikke går ann så lenge han ikke hjelper med noe i huset.. så får han bare velge.. kommer du hjem til en svinesti etter 14 dager er det bare å reise igjen..så skjønner han at du mener alvor.. bryr han seg ikke så klarer du deg vel kanskje like greit uten han??? jeg hadde nektet å bo med en som det der.. gikk faktisk en gang i tiden fra en samboer som var avhengig av WOW...og er meget fornøyd med livet som det er nå, med en samboer uten behov for å spille WOW.. hører at min ex fremdeles er avhengig av WOW og at han ennå er singel..
Dunder Skrevet 17. april 2009 #12 Skrevet 17. april 2009 Hvis hun tar med seg barnet er jo hele poenget borte. Ville han tatgt med seg barnet for å "slappe av"? Hvorfor anses det som jobb for menn å være alene med ungene sine, mens det for kvinner anses som ferie? For noe tull.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå