Gjest Skrevet 15. april 2009 #1 Skrevet 15. april 2009 La 13 bursdagsinvitasjoner i hyllene i bhg før påske, med ønske om at de svarer på sms om de kommer eller ikke. Altså uansett. Nå er det to dager til bursdag, og det hadde vært greit å handle inn ting og tang snart. Har fått svar fra 3 stykker.... Bare jeg som synes det er rart å ikke ta seg tid til å sende en sms engang ?
~sjiraff~ Skrevet 15. april 2009 #2 Skrevet 15. april 2009 Hos oss er det vanlig å si ifra om man ikke kommer. Derfor er jeg nok ikke alltid like flink til å sende sms. Selv om jeg prøve å gjøre det uansett. Når er bursdagen? Kan det ha gått litt i glemmeboken fordi du ga ut invitasjonene rett før en ferie?
Blind Gudinne Skrevet 15. april 2009 #3 Skrevet 15. april 2009 Jeg svarer alltid- nettopp fordi jeg selv er en person som ønsker svar! Svarer gjerne samme dagen som invitasjonen kommer =)
Gjest Skrevet 15. april 2009 #4 Skrevet 15. april 2009 Bursdagsfest på lørdag. Det hadde blitt for seint å levere dem ut i går, så vi var nødt å ta det før ferien.
Leeloo76 Skrevet 15. april 2009 #5 Skrevet 15. april 2009 Jeg brukte ferdige invitasjoner der det bare står "si i fra om dere ikke kommer", men hadde jo vært kjekt å vite hvor mange vi blir, har litt liten plass Jaja, lærdom til neste gang. La ved både mail og mobilnr, og har fått svar fra 6 av 10, så det er vel ikke så ille.
Mom2Two Skrevet 15. april 2009 #6 Skrevet 15. april 2009 Jeg prøver hardt å ha som policy å svare straks vi får invitasjonen, slik at vi ikke glemmer det:-)
anonym dib'er Skrevet 15. april 2009 #7 Skrevet 15. april 2009 Send en sms til de som ikke har svart og spør om de kommer! Kvelden før bursdagen til mitt barn hadde vi kun fått svar fra to av ni! Når jeg sendte sms til resten, viste det seg at alle hadde tenkt å komme... Veldig greit å vite om det kommer to eller ni gjester! Veldig glad for at jeg spurte...
erteposen + 4 Skrevet 15. april 2009 #8 Skrevet 15. april 2009 Jeg har glemt det en gang, og jeg har to gutter!!! Er litt stolt! Meeeeen hos oss er det vanlig å si ifra bare om en IKKE kan komme.
Den lille prinsesse Skrevet 16. april 2009 #9 Skrevet 16. april 2009 Jeg synes det er vanlig høfflighet å takke for invitasjonen uansett, og samtidig si at man kommer eller ikke. Like irriterende er de som takker nei dagen før bursdagen.
Gjest Skrevet 16. april 2009 #10 Skrevet 16. april 2009 Har ikke tlf nummer fra andre enn de to gutten min leker mest med. Heller ikke etternavn. Men må se om ikke jeg kan få noen nr når jeg leverer dem i morgen.
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 16. april 2009 #11 Skrevet 16. april 2009 Jeg svarer uansett jeg, selv om det bare står i invitasjonen at vi skal gi beskjed hvis vi IKKE kommer..... men jeg er bare sånn at jeg liker å gi beskjed uansett, for jeg vil gjerne ha det tilbake selv =))
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå