spire<3<3 Skrevet 14. april 2009 #1 Skrevet 14. april 2009 Flere som er gravide med diabetes type 1 her inne?
vi blir 4 :o) Skrevet 15. april 2009 #2 Skrevet 15. april 2009 jepp ) andre gangen dette her. Og du? vet ikke helt hvor langt jeg er på vei enda, men skal på ul neste uke. regner med at jeg er mellom 5-8 uker.. Du da? Spennende:o)
*nr4isommer* Skrevet 15. april 2009 #3 Skrevet 15. april 2009 Jeg også, men ikke gravid, er prøver med på barn nr.3. Har en gutt som ble 2 år 5 april og en jente som blir 1 år 18 mai...
Liahra Skrevet 15. april 2009 #4 Skrevet 15. april 2009 Jeg har diabetes 1 og er gravid for første gang. Er nå 13+2 og det har gått veldig fint til nå, utenom en del følinger på nettene hvor samboer har måttet sette glucagon på meg opptil 4-5 ganger i uka. Veldig slitsomt, men heller det enn høyt blodsukker og ubehag for baby. Har allerede vært på 2 ultralyder og alt står kjempebra til Lykke til deg! Det er et slit, men er vel liten tvil om at det er verdt det
vi blir 4 :o) Skrevet 15. april 2009 #5 Skrevet 15. april 2009 bruker noen av dere pumpe? jeg bruker det nå, men tror jeg vil gå over til sprøyter da det er litt sikrere.. Forrige svangerskap brukte jeg sprøyter og det gikk fint. Synes ikke det var så slitsomt forrige gang jeg, bare kjekt å følges opp hyppig.. har ikke fått noen formening om det er slitsomt enda, bare dumt når vekkeklokka mi på natten vekker lillegutt også.. kjenner det at det er mer slitsomt denne gangen, da det er fler å ta hensyn til ) øler at jeg må ha på den for å sjekke x 2 hver natt. men er så heldig at jeg sovner igjen med en gang..
gullemitt09 Skrevet 16. april 2009 #6 Skrevet 16. april 2009 Har også type 1..... Hatt det i 13år... Har ikke pumpe, så hvet ikke hvordan dette fungerer på oss gravide... Er 10+6 i dag, og håper virkelig ting fortsetter å gå bra =) Har vært på en ul i uke 8, og skal igjen neste uke... *superspent* Hvordan ligger deres hba1c???
vi blir 4 :o) Skrevet 16. april 2009 #7 Skrevet 16. april 2009 Jeg skal på ul neste uke, og er veldig spent. det blir den første.. HbA1c er nå 7,2, men den blir nok lavere etterhvert da jeg er mer nøye nå.. Dere da?
Liahra Skrevet 16. april 2009 #8 Skrevet 16. april 2009 Jeg bruker pumpe, noe som funker veldig bra. Prøvde en liten periode å gå over til sprøyter igjen, som endte med enda flere følinger. Med pumpa kan jeg styre litt mer selv, ved å ta den av når jeg får lavt blodsukker osv. Greit å ikke måtte spise hver gang blodsukkeret er på 2-3, som lett kan bli hver 2. time. Min hba1c er på 5,9 og var på 6,8 før graviditeten.
spire<3<3 Skrevet 16. april 2009 Forfatter #9 Skrevet 16. april 2009 Så gøy at det ikke bare var meg Jeg bruker insulinpumpe, synes det fungere veldig bra! Men synes det er slitsomt å skulle på kontroll hver eneste uke, for det er en time å kjøre, eventuelt to timer hvis jeg reiser kollektivt.... Og det er litt pes. Men, men, de er jo dyktige
spire<3<3 Skrevet 16. april 2009 Forfatter #10 Skrevet 16. april 2009 Er det vanlig med tidlig ultralyd når man har diabetes? Legen har liksom ikke nevnt noe om det for min del.. Er ikke mer enn 9 uker på vei, men likevel.. Min HbA1c var 8,5 da jeg ble gravid (skremte meg litt at det var såpass høyt, men legen sier det går bra), var 7,4 nå på mandag, så det går nedover
gullemitt09 Skrevet 17. april 2009 #11 Skrevet 17. april 2009 Min hba1c var 7.2 sist, men tror den har gått ned enda mer, har jo følinger HELE dagen... Andre som syns det er mye jobb med diabetes og graviditet?? Tror foresten vi har rett på tidlig ul... Jeg fikk jaffal henvisning med en gang jeg sa til legen at jeg var gravid... Å da går jeg til jormor, gynekolog og diabetes lege.. Så vi er mannsterke på et lite rom.. Hehe!
spire<3<3 Skrevet 17. april 2009 Forfatter #12 Skrevet 17. april 2009 Har fått innkalling til ultralyd nå, i min 20. uke!!! synes det var fryktelig lenge til, kjenner at jeg nesten blir litt irritert. Dette er jo første gangen, og jeg vil så gjerne se at alt står bra til! Hvordan får dere til å få så mange ultralyder tidlig? Nevnte det for legen min i stad, men ho sa bare at jeg skulle vente til uke 20, uansett hva jeg fortalte ho. Hrmpf
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå