Gå til innhold

Dere med babyer på 11 mnd +/- som er/var puppegale..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mye ammer dere? Hvor mye og hvor ofte spiser babyen fast føde? Jeg vil høre hvordan andre har/hadde det.

 

Min er gal etter å amme. Jeg kuttet ned til å amme morgen, kveld og midt på dagen og holdt på det i over en uke for å se hvordan hun taklet det, men ga det opp. Hun blir veldig sur og grinete/lei seg hvis hun ikke får en slurk nå og da i tillegg, så jeg gir henne det. Hun spiser brødskive, spiser/smaker på all middag og frukt, grøt til kvelds, men naturlig nok blir ikke apetitten veldig stor med all melka hun får i seg.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

høres ut som mine unger det der. begge mine har vært sånn. mini på 11 mnd er sånn enda og. jeg tenker at han bare får få når han virkelig vil ha. men prøver helst å gi han noe annet først.

 

jeg tenker det blir naturlig at det blir mindre nå når jeg om kort tid begynner på jobb igjen.

 

han klarer seg fint uten en hel dag om han ikke er med meg. elle rom det er mye spennende som skjer..;)

Skrevet

der har du min....Han spiser skiver, frukt, kjeks, og smaker litt på middager, men er ingen storspiser. Tar jeg derimot "vekk puppen" er han sutrete som bare det, og da får jeg ihvertfall ikke i han noe mat...Blir litt sånn småfortvilet, men det går seg vel til...

Skrevet

Fullamma til 9,5 mnd`er og når han først ville ha fast føde og flaske gikk jeg raskt over til bare det. Får 2-4 flasker om dagen.

Skrevet

Hvis jeg tilbyr flaske med melk så er det ikke interessant. Hun vil ligge ved puppen og spise. Hun elsker vann av flaske da. Det hjelper som regel ikke å tilby noe annet heller når hun er grinete etter pupp. Ikke tar hun smokk.

 

Jeg skal være hjemme til 2010, så det er ikke noe problem. Hun er god og rund og får definitivt nok mat. Men - jeg har hørt at de ofte slutter av seg selv. Det skjer nok ikke med babyen min, det er jeg ganske sikker på. Og jeg føler litt press på at amming bare skal være et supplement til fast føde, mens her er det omvendt.

 

 

 

Skrevet

Minste her stoppet med å amme om natten da hun var 8 måneder, men begyndte igjen ved 10-11 måneder.

Så da hun var 12 måneder ammet hun morgen, kveld, et par ganger om natten og 3-4 ganger iløbet av dagen... jeg prøvet fra 10 til 12 måneder å gå ned til bare morgen og kveld men det gikk ikke, tror ikke hun skjønte at hun fikk melk noen ganger men ikke andre :)

Hun spiste grøt til frokost, brøtmat til lunsj, frukt til ettermiddag og middag med oss.

 

Men jeg stoppede helt med å amme da hun var 12 måneder, mest fordi jeg ikke orket å amme om natten mer, og da tror jeg hun begyndte å spise dobbelt så mye vanlig mat :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...