Anonym bruker Skrevet 11. april 2009 #1 Skrevet 11. april 2009 Det blir veldig dyrt å være forlover, må ha kjole og betale utdrikkningslag, sminking og frisør og gave. I tillegg skal man jo være med på utrolig mye og må jo betale for reise til prøvesmaking av mat, kjoler osv. Jeg vet ikke om jeg har råd til å være venninnen min sin forlover
Anonym bruker Skrevet 11. april 2009 #2 Skrevet 11. april 2009 Jeg skal være forlover i sommer, for min beste venninne Har visst "hele livet" at denne dagen ville komme, så skal være forlover koste hva det koste vil Nå er jeg så heldig at hun spanderer sminke og frisør på meg, det skal vi gjøre sammen. Jeg er midt å planlegging av utdrikningslag nå. Det er jo ikke du som forlover som skal betale hele sulamitten der, men alle gjestene betaler for seg og spleiser på bruden. Det er i alle fall sånn jeg er vandt til at det gjøres. Man trenger ikke gjøre det for dyrt. Vær kreativ og finn på rimelige og hyggelige alternativer sammen. I stedet for å gå ut å spise skal vi f.eks lage middag hjemme sammen. Bruk kontaktene dine! Vi henter inn en bekjent kokk som skal "piske" oss rundt på kjøkkener, god mat og god drikke er aldri feil Kjole kan du og finne relativt rimelig, vet ikke hvilke "krav" du har. Jeg tenkte jeg skulle sjekke zara etter hvert, de pleier å ha mye fint. Finnes på nett om de ikke er i nærheten der du bor. Jeg bor i Oslo, men skal til hjemtraktene (stavanger) for utdrikningslag og bryllup. Brud og brudgom har vært med å planlegge dagen for utdrinkingslaget slik at det skal være lettest og billigst mulig for tilreisende. Vi har utd.laget helgen før bryllupet, så tar vi uka i mellom som del av ferie, da tar vi alt av prøving o.l samtidig, så slipper vi flere reiser. Ta en prat med den kommende bruden du og si at du gjerne vil, men er redd for kostnadene. Tror dere ordner dette fint!
Anonym bruker Skrevet 11. april 2009 #3 Skrevet 11. april 2009 Som forlover trenger du ikke betale for mer enn andre bryllupsgjester! Utrikkingslag betaler jo alle som kommer i utrikkingslaget (samt deg selvfølgelig), sminking og hår kan du vel ordne selv? Evt. bare gå til frisøren for å ordne håret. Gave kjøper jo alle som er invitert, og betale for kjøring hit og dit var da merkelig å komme med? Kjole må du ikke kjøpe ny, men vil du det likevel, er det jo på lik linje med øvrige bryllupsgjester.. Ville bare få deg til å se at det koster ikke mer å være forlover, enn å være vanlig bryllupsgjest. MEN, hvis du vil kjøpe alt nytt og betale for alt mulig, vær så god! Altså, opp til deg:-)
Anonym bruker Skrevet 11. april 2009 #4 Skrevet 11. april 2009 det forventes nok at jeg kjøper ny kjole, men sminke meg kan jeg jo gjøre selv, hun kan jo ikke si noe på det. håret må man jo fikse innimellom alikevel. takk for hjelpen! jeg trodde at jeg skulle betale for utdrikningslaget alene, viste ikke at man spleiset. da har jeg jo råd, er alenemor uten jobb så ble litt redd for om jeg skulle få det til. men dette virker jo bra:) er superglad i denne jenta
Anonym bruker Skrevet 12. april 2009 #5 Skrevet 12. april 2009 Når det gjelder kjole er det vanlige at bruden betaler dersom bruden ønsker noe spesielt. Det er desverre litt for mange bruder som har stukket hodet sitt godt opp i de rosa skyene, men hun har isåfall bare godt av å bli dratt ned på jorden igjen om hun faktisk krever at du skal kjøpe ny kjole for anledningen når du ikke har råd. Men ønsker du å ha noe som du ikke har gått med før kan du jo for eksempel låne noe av noen? Det samme gjelder oppsatt hår og sminke, vil bruden at du skal sette opp håret betaler hun for det også. Men en vanlig frisørtime på forhånd slik at du ikke har ettervekst og flisete tupper er kanskje greit å stå for selv. Når det gjelder utdrikningslag er det lurt å ha i bakhodet at det er du som forlover som bestemmer hvor lista skal ligge. Går du for et dyrt opplegg risikerer du at folk ikke kan/vil betale og evt nekter å komme om de må ut med så mye. Da kan du plutselig sitte igjen med en stor regning som du ikke hadde regnet med. Går du for et rimeligere opplegg vil ikke det problemet oppstå. Og om du ønsker noe litt dyrere til utdrikningslaget er det kanskje lurt å høre med de andre venninnene hennes på forhånd hvor mye de kan tenke seg å betale? Mest sansynlig er brudens ønske om deg som forlover sterkere enn hennes ønske om en forlovet som strør rundt seg med penger, så dette går nok sikkert veldig bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå