Gjest Skrevet 10. april 2009 #1 Skrevet 10. april 2009 Vi har 3 barn og vente nr 4 i august. Minstemann blir 2 år ca 2 mnd før babyen kommer og sover fortsatt i grindseng, noe jeg egentlig hadde planer om at han skulle gjøre til han ble ca 2,5 år, kanskje litt yngre. Siden vi får ny baby nå har vi egentlig revudert dette, men gruer oss også litt for å legge ham i stor seng når han bare er akkurat 2 år, han er litt svimete av seg når han er trøtt, vi sover i 2. etage og han klarer å åpne grinden selv på trappen. Vi har også hatt en lekegrind stående til de to minste når de har vært baby, men den tar jo mye plass og hadde egentlig kun som hensikt å være et sted babyen kunne ligge trygt når de andre lekte, var så deilig å ta den bort når minstemann ble ca 1 år sist, lite lyst å finne den fram igjen. Med de to minste har jeg også savnet et sted å kunne legge babyen ned for å sove litt i stue osv som er tryggere enn sofaen. Så da tenkte vi på baykurv med stativ til, da kan vi bære kurven med oss og bruke den som seng om natten første 4-5 mnd'ene (så får mini beholde grindsengen litt lenger), "lekegrind" om dagen når det trengs og et trygt sted å legge babyen ned, MEN... Jeg synes de er fryktelig dyre (rett i underkant av 2000 kr for både kurv og stativ) for å være noe som skal brukes i så kort tid og som vi egentlig ikke trenger, og dette blir jo siste babyen også for oss. Er endel annet vi må kjøpe nytt, som vogn, og med husbygging foran oss kan vi ikke bare sløse penger heller. Har heller ikke funnet noen på Finn.no som jeg enten likte, synes var billige nok for å være brukt, eller nærmt nok oss. Hva ville dere valgt? Babykurv selv om det ikke er et must og er dyrt, eller bare puttet minstemann i stor seng og klart seg uten kurv slik man har klart seg før med de andre? Noen med noen erfaringer med babykurv, er det egentlig gode?
Ksenia & Anjem Skrevet 10. april 2009 #2 Skrevet 10. april 2009 Vi har bare hatt sprinkelseng og lekegrind...mini sov i lekegrinden da han var baby..i ditt tilfelle ville jeg latt minstegutten hatt senga si litt lengre og kjøpt babykurv til jenta. det er jo lenge til termin, du finner sikkert en rimelig kurv på finn innen den tid
Gjest Skrevet 10. april 2009 #3 Skrevet 10. april 2009 Hva med ei rimelig reiseseng? Den får man jo bruk for ellers, legge i vanlg madrass. Det gjorde vi, slapp kant også siden sidene er myke. Reiseseng er jo kjekt å ha i lang tid også, de kan jo sove i dem til de er 3år..
Gjest Skrevet 10. april 2009 #4 Skrevet 10. april 2009 Ja der sa du noe, vi har jo reiseseng! Det tenkt jeg faktisk ikke på :-) Kanskje vi skulle prøvd det til ham med vanlig madrass oppi, se om han trives med det.
___ Skrevet 10. april 2009 #5 Skrevet 10. april 2009 Jeg synes du skulle se litt nøye på økonomien om du føler dere har råd til å bruke 2000,- kr på en "drøm og et vakkert minne eller om dere ikke har det. Tenker dere rent rasjonelt er ikke en babykrv verdt investeringen. Den er helt unødvendig, men hvis du drømmer om en liten baby i den søte babykurven og vil ha det med deg som et godt minne i fremtiden, er det ikke sikkert de 2000,- er noen dårlig investering. Det blir litt som en brudekjole eller en fin bil. Man trenger det ikke, likevel gir det så mye følelsesmessig at det kan være en god investering.
Gjest Skrevet 10. april 2009 #6 Skrevet 10. april 2009 Storkosa seg i sin jenta vår i hvertfall den perioda før hun skulle over i vanlig seng, verdt å prøve :-)
Gjest Skrevet 10. april 2009 #7 Skrevet 10. april 2009 Jeg har i grunnen aldri hatt en drøm om baby og babykurv, men da vi var inne for å se på vogn så jeg en slik og synes rett og sltt den så utrolig praktisk ut! Er ikke den helt romatise typen av meg jeg da som trenger babykurv med himmel og dilldall, men som en som ser hva som er praktisk og ikke falt jeg litt for konseptet, hehe... Kunne bært med meg vesla over alt slik at hun lå trygt utenfor minstemann sin litt kveldene omsorg for babyer ;-) Vi får tenke litt mer på det, evt hinte litt til besteforeldre kanskje ;-)
a-mamma Skrevet 10. april 2009 #8 Skrevet 10. april 2009 Vår yngste sov de første mnd i baggen til vognen - veldig praktisk :-) Etter det flyttet han over til reiseseng (med ekstra madrass), den bruker han enda (snart 2 1/2 år gammel).
Gjest Skrevet 10. april 2009 #9 Skrevet 10. april 2009 Du, til det bruket brukte jeg vognbaggen jeg...så hvis du er praktiker som meg så er kansje det nok? Forferdelig søte disse kurvene riktig nok da...men de er vel tyngre enn en vognbag?
Gjest Skrevet 10. april 2009 #10 Skrevet 10. april 2009 Jeg aner faktisk ikke, har ikke prøvd dem :-) Vognbagen var kanskje en ide ja, tror den vi skal ha kommer med håndtak nå fra 2009 modellen av.
erteposen + 4 Skrevet 10. april 2009 #11 Skrevet 10. april 2009 Har du ikke noen du kan låne med? Orker ikke lese tråden og du har sikkert fått det spørsmålet før:) Vi har en vugge som går på omgang i venneflokken, og denne gangen har vi fått lånt en til av en nabo siden det er tvillinger. En babykurv kan dere jo ta vare på og om dere blir besteforeldre kan den brukes. De fleste jeg kjenner som har kurv har den fra sine foreldre. Jeg hadde vel ikke brukt 2000 kr på en kurv med stativ om jeg hadde andre ting å bruke penger på.
Tired mama Skrevet 10. april 2009 #12 Skrevet 10. april 2009 Vi kjøpte en babykurv nå til minstemann. "Alfie" fra bambina.no. Den er supersøt og tar seg veldig godt ut på stua! Denne sover han i om natten også. Eller dvs; han sover i den stort sett på natten. Jeg har nemlig igjen fått en baby som nekter å sove alene på dagtid. Så stort sett sover han i sjal på meg om dagen. :-) Får derfor ik brukt kurven så mye på dagtid som jeg hadde ønsket. Men angrer heller ikke på kjøpet. Selv om han sikkert ikke begynner å sove alene på dagen før han er for stor til kurven (6 mnd). Jeg har lyst på 2 barn til og satser på å få mer brukt for den da, ellers selger vi den eller lar noen arve den. Altså; angrer ikke på kjøpet, men har foreløpig ikke fått brukt den som jeg ønsker. Men håper fortsatt. Babyen min er bare 1 mnd gammel...
*mamma til prinsesse vil ikke* Skrevet 10. april 2009 #13 Skrevet 10. april 2009 Dersom du bruker reisesengen til den eldste i en overgangsperiode og sprinkelsengen til babyen, kan jeg anbefale vippestol som kan legges helt flat til å legge babyen i om dagen på stua. Det hadde vi og der sov hun godt. Vippestol får du ny for under 500 kr.
Mrs. Bouquet Skrevet 10. april 2009 #14 Skrevet 10. april 2009 Om man bare bruker vognbagen kan det lett bli for fuktig i madrassen og skape sopp. Vognbagene er ikke spesielt godt ventilert i bunn til at man bør bruke det som eneste sovested, den trenger liksom å få hvile og lufte seg litt etter bruk. De selger jo små vugger til rundt 1000-lappen om det kunne vært et alternativ. Feks. babmina.no men de er en smule sukkersøte.
Stratos med 3 barn Skrevet 10. april 2009 #15 Skrevet 10. april 2009 Jeg har brukt vognbagen på mine to jeg. Satt bagen på benken/sjenken - alt ettersom hvilket rom vi har vært i (har katter). Og på natten er bagen blitt satt vedsidenav min seng de første mnd. Har sånn simo vogn med løs bag...
Pike 28 ♥alene med 2 søte små♥ Skrevet 10. april 2009 #16 Skrevet 10. april 2009 Jeg har kjøpt meg kun stativet til en sånn "moses kurv" med vuggefunksjon og tenkte å plassere bagen til vognen på den... På soverommet skal vi ha Leandervugge... Jeg personlig synes ikke at nyfødte skal ligge i grindseng... Den lille knoppen vil jo nesten forsvinne i den store sengen... hehe Liker at beibi har det trangt lunt og trygt i begynnelsen... Det som er greit med Leanervugga er at den tar null plass siden den henger fra taket! ;-) Den er sikkert også å finne billig på finn!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå