såpebobledama Skrevet 8. april 2009 #1 Skrevet 8. april 2009 Har 18 dager til termin. Førstegangs. Var på en kontroll idag,og da sa jordmor at hodet var nesten festa..hun tok seg tid til meg i ferien sin, siden jeg har hatt mye plager,så jeg ville ikke oppholde henne noe særlig,og glemte helt å spørre.. HVa betyr det at hodet er festa??
Bring_it_on!!:)) Skrevet 8. april 2009 #2 Skrevet 8. april 2009 At hodet ligger godt nedi bekkenet.. Når det er festet så kan ikke babyen lenger trekke hodet opp av bekkenet .. Det er som i en skrustikke i bekkenet da.. hehe.. =)
såpebobledama Skrevet 8. april 2009 Forfatter #3 Skrevet 8. april 2009 er det bra? Sikkert derfor det sprenger sånn der da. Men,hva har det å si for fødselen etc? Eneste jeg har lest er at da kjem det ikke så mye vann hvis vannet går?
Bring_it_on!!:)) Skrevet 8. april 2009 #4 Skrevet 8. april 2009 Ja det er jo bra at det er festet.. Da vet du jo at det blir vanlig hodefødsel.. =) Men det er også vanlig at hodet ikke fester seg før under fødsel heller.., da spesielt hos flergangsfødende hvor bekkenet i utgangspunktet er større ofte.. Vannet gikk ikke hos meg forrige gang naturlig.., så iforhold til vanngang vet jeg ikke.. =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå