Frøkna vårbarn 2014 Skrevet 7. april 2009 #1 Skrevet 7. april 2009 Jeg har tenkt å søke ny jobb nå over påske og må da inn i 3. delt turnus hvis jeg får den. Har ikke jobba natt siden før jul og kommer ikke til å orke det nå som jeg er gravid heller. Hvordan gjør dere det? Blir dere sykemeldt fra nattevaktene og må ta andre vakter i stedet? Hvordan regner man det ut i timer eller prosenter?
Gjest Skrevet 7. april 2009 #2 Skrevet 7. april 2009 Hei. Nå vet jeg ikke hva slags jobb det er du har søkt, men jeg kan svare ut i fra egen erfaring. Jeg jobber i helsesektoren, og min arbeidsgiver har strukket seg svært langt i forhold til tilrettelegging. Nattevakter er jeg fritatt, men dersom du ikke er sykemeldt, jobber du tilsvarende antall timer på dag/kveldstid hos oss. Videre får jeg legge opp arbeidsoppgaver etter dagsform, og mine kollegaer er flinke til å ta hensyn i forhold til hvordan arbeidsoppgaver fordeles. Iht lovgivningen skal arbeidsgiver tilrettelegge så langt det lar seg gjøre, dette kan du lese mere om på NAV sine nettsider. Håper det løser seg til det beste for deg, og lykke til med jobbsøk.
2pluss1engel Skrevet 7. april 2009 #3 Skrevet 7. april 2009 jeg jobber også 3.delt. første besøk hos legen fikk jeg beskjed om at netter skulle jeg ikke jobbe. jobber derfor dag og kveld i stede og får samme lønn som jeg hadde. jeg kommer ikke alltid opp i riktig timeanntall for det er ikke så lett å plutselig få andre vakter til passe m barnehagen. fungerer greit men jeg syns det er litt stress da noen av vaktene blir litt sånn på sparket. jobber i kommunen
Frøkna vårbarn 2014 Skrevet 7. april 2009 Forfatter #4 Skrevet 7. april 2009 Er helsevesenet (sykepleier) jeg jobber i ja. Jeg er jo temmelig skeptisk til om jeg får jobben, men er på en avdeling jeg har veldig lyst til å jobbe så håper de ser det og forbi "problemene" med å ha en gravid arbeidstaker. Ja, jeg vet de ikke har lov å diskriminere, men det ligger jo bakhodet for det. Dessuten er jeg temmelig nyutdanna så stiller ikke sååå sterkt i utgangspunktet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå