Gå til innhold

Mitt digitalkamera er fortsatt under garanti, og ble ødelagt.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Forhandleren sendte inn kameraet og det ble fastslått at det var vannskader (noe jeg overhode ikke kan fatte, da jeg altid har det i futeralet sitt og jeg aldri har hatt det ute i regn). Nå må jeg betale 400 hundre kroner for å få det tilbake fra verkstedet før uten at det blir reparert. Reparasjonen er anslått til 1700 kroner og de kan ikke garantere at det blir fint igjen. (Derfor er det utelukket) Har jeg noen rettigheter i det hele tatt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, du har vel ikke det, dersom du ikke kan ta det på forsikringa di? Kommer an på hva slags forsikring du har. Garanti dekker ikke fuktskader:(

Skrevet

De må i allefall bevise at det er fuktskader. Og ta 400 for å sende tilbake kameraet er rått!! Nei, jeg tror du er lurt.

Skrevet

De sier altid at det er fuktskader. Den forklaringen ville jeg nok ikke kjøpt sånn uten videre.

Skrevet

Det står ganske klare beskjeder om det der man henter ut varene. hvertfall på sånn type el-price, el-kjøp. lefdal.... Fukt dekkes ikke og man må selv betale for arbeidet dersom det skyldes fukt.

Skrevet

Da må de nesten bevise at det skyldes fukt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...