LINDA*** Skrevet 6. april 2009 #1 Skrevet 6. april 2009 Man får jo som regel selve bøtta gratis, men hva koster posene/refillene, og har du syntes det var et godt kjøp? Jeg har en 2-åring som viiirkelig setter fart på luktesansene mine (forhåpentligvis bleiefri i løpet av høsten). Men da kommer et annet troll til verden. Så....vi bir ikke kvitt dritten på en stund, hehe....
trillemamma Skrevet 6. april 2009 #2 Skrevet 6. april 2009 Med en så stor unge hadde jeg ikke kjøpt bleiebøtte. Jeg ble tipset om brødposer. Legg bleien i en pose, knyt igjen også blir lukten stengt inne. Jeg har prøvd det selv, for vi har bleiebøtte med gratis refill.
jente 06/06 jente 08/08 Skrevet 6. april 2009 #3 Skrevet 6. april 2009 Vi har det, siden du får bleiebøtta gratis kan du jo bare se om du føler for å kjøpe posene. Vi kaster tissebleiene i egen søppelbøtte så fylles den ikke opp så fort, nå har vi da også 2 bleieunger for tiden.
LINDA*** Skrevet 6. april 2009 Forfatter #4 Skrevet 6. april 2009 Vi har egne poser til bleien hans. Det er nødvendig! Men siden det kommer en kid til i løpet av høsten.... Så har vi det gående i 2-3 år til..... Pris?
LilleTrilleMille Skrevet 6. april 2009 #5 Skrevet 6. april 2009 Her i huset kasta jeg bleiebøtta ut etter noen måneder. Nå har jeg på to barn enkelt og greit brukt brødposer på bleiene. Pakker dem inn i posen og legger dem i bleieskuffen når det kun er tiss i dem og tar dem med meg ut når det er bæsj. Det fungerer veldig greit, slipper da lukten på badet.
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 6. april 2009 #6 Skrevet 6. april 2009 Jeg bruker hundeposer til drittbleiene. Det tar lukta og da kan jeg bruke vanlig søppelbøtte tila lt det andre også... Men brødposer fungerer sikkert likebra... Og myyyyye billigere enn de refilpakkene med bleieposer. Jeg synes ikke det lukter noe godt av de heller, så med de og drittbleielukta blir det en herlig kvalm lukt =))
Gjest Skrevet 6. april 2009 #7 Skrevet 6. april 2009 Refillene koster ca 100 kr, men de varer en stund. Særlig om du kun bruker bøtta til bæsjebleier. Om du bor et sted der det er langt / tungvindt å gå ut med søpla, er det nok en grei investering. Men litt lukt blir det uansett - den klarer ikke isolere helt. Særlig ikke etter at de får fast føde. Vi brukte ikke bleiebøtta til 2 mann, fordi det er enklere å putte bleia i en hundebæsjepose (10 kr for en rull) knyte igjen, og tuppe posen ut på trappa. Søppelbøtta står ved siden av trappa, så når vi har ledige armer eller går ut/inn likevel, kaster vi posen oppi. Da slipper vi å ha forseglet dritt stående og godgjøre seg på badet.
Gjest Skrevet 6. april 2009 #8 Skrevet 6. april 2009 Har bleiebøtte, men bruker ikke refillene. Fant ut at en vanlig plaspose er like greit, egentlig. Lokket gjør at den ikke lukter. Greit, jeg kan ikke vri rundt og isolere hver enkelt pose, men men. Funker fint med en remapose oppi =)
Gjest Skrevet 6. april 2009 #9 Skrevet 6. april 2009 Min erfaring med bleiebøtte er veldig negativ. Funket greit den første tiden, men så begynte den å lukte, selv om den ikke stod på kabler. Merket også når jeg var hos andre at det stinket av bleiebøttene deres selv om det ikke luktet direkte bæsj, er noe med den parfymen også *grøsse ved tanken*. Her fungerer det mye bedre med å putte bleien i en hundebæsjepose og så få kastet ut i løpet av dagen.
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 6. april 2009 #10 Skrevet 6. april 2009 Jeg har den angelcare bøtta som er gratis, men kjøpte aldri egne refiller. Bæsjebleier går i hundepose før det går oppi, tissebleier pakkes bare inn. Etter 2 dager tømmes bøtten likevel, for begynner ikke å lukte før da. Bor i leilighet og kan ikke gå ut med bosset 2-4 ganger om dagen når han har bæsja.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå