Tingeling27 Skrevet 4. april 2009 #1 Skrevet 4. april 2009 Hei Stikker innom fra 1 tri og lurer på om jeg kan spørre dere da sikkert noen av dere har fått vite kjønn og noen sikkert har barn fra før ...dere har sikkert opplevd forskjellige former også hehe.... Jeg lurer på om dere har hatt veldig forskjellig svangerskap med forskjellig eller samme kjønn?? Jeg har veldig forskjellig denne gangen enn jeg hadde med jenta mi...med jenta mi var jeg ikke kvalm en eneste dag og hadde heller ikke så mye avsmak på ting...Denne gangen har jeg fått skikkelig avsmak og diller, og veldig kvalm...ikke kastet opp enda heldivis... jeg mistenker derfor at dette kan være en gutt?? det sa også mamma til meg at det mest sannsynlig er ett annet kjønn.... Noen som kan dele sine erfaringer med meg?? Kan man også få samme kjønn selvom man har forskjellig graviditet og kvalme osv??
meg & to små vampyrer Skrevet 4. april 2009 #3 Skrevet 4. april 2009 Hei! Jeg er gravid med andremann nå. Første var en gutt, dette er visst en jente. Svangerskapene er lit like, men litt ulike også. Vært kvalm med begge, men kasta opp nå med jenta. Lenge kvalm med begge. Antydning til bekkenvondt forrige svangerskap, mer av dette tidligere denne gangen. Men er i så god form at jeg helt fint kan gå turer og slikt da. Trøtt begge gangene. Jeg lurer på om jeg har fått mer symptomer denne gangen fordi jeg er litt mer sliten i utgangspunktet kanskje.
Gjest ~Gravida~ Uke 16 Skrevet 4. april 2009 #4 Skrevet 4. april 2009 Har to av samme kjønn,første gangen spydde jeg som en gris,andre gangen bare litt småkvalm,og lite symptomer. Helt forskjellige svangerskap. Jeg tror at kroppen forandrer seg med årene.
Gjest Skrevet 4. april 2009 #5 Skrevet 4. april 2009 Jeg har 3 gutter og hadde ganske ulike svangerskap med dem. Så ble jeg gravid nå og UL viser 99% sikkert jente denne gangen, og dette svangerskapet har vært svært ulikt de tre første på endel områder. Selv om de tre første var ulike, f.eks ulik grad av kvalme, litt ulik form på magen, ulike diller osv, så har dette skilt seg helt ut i fra dem igjen. Testet f.eks positivt tydelig 4 dager før jeg skulle hatt mensen med denne, på kvelden, mens jeg knapt fikk noen synlig strek før IKM dagen med guttene, var kvalm i ulik grad med alle guttene, ikke kvalm denne gangen, var bitte litt trøtt med guttene, har vært stuptrøtt med denne, var overfølesom med guttene, er bitchy denne gangen osv.
☠Diamanda Galas☠ Skrevet 4. april 2009 #6 Skrevet 4. april 2009 jeg har jente fra før og venter gutt nå, og hittil har vel egentlig svangerskapene vært nokså like.kvalm i 1 tri med begge, og avsky for de samme tingene( grillet kylling og pizza grandiosa og kaker...brekker meg fortsatt bare av å skrive det her...) forskjellen er vel at puppene mine var mye ømmere med jenta, og de vokste mye mer i begynnelsen...og litt mer kviser nå med gutten;-(
Tingeling27 Skrevet 5. april 2009 Forfatter #7 Skrevet 5. april 2009 Tusen takk for at dere tok dere tid til å svare meg:) Ser ut til at det ikke er noe annet og gjøre enn å vente på den ordinære ultralyden hehe:) så håper jeg at jeg kan få være med dere her inne om en ukes tid:)
Gjest Skrevet 5. april 2009 #8 Skrevet 5. april 2009 Jeg har en gutt og ei jente fra før.Og det var to HELT forskjellige svangerskap:) Og når dette var mest likt som med gutten fikk jeg guttefølelse med ei gang ....og det stemte jo!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå