Anonym bruker Skrevet 3. april 2009 #1 Skrevet 3. april 2009 Beklager om noen føler seg støtt og om vedkommende som påstår at hun tar med. abort i uke 20 blir ulykkelig, men det er noe som skurrer når hun sier at det ble innvilget på grunnlag av ryggmarksbrokk og vannhodet. Det er så vidt jeg vet ikke en skade som gjør barnet ikke levedyktig og i følge abortloven så blir det ikke innvilget abort etter utgangen av uke 18. Vannhodet blir tappet med shunt og ryggmarksbrokk operet, men det er klart barnet blir nok rullestolbruker. Nå kjenner jeg faktisk ikke mindre enn 4 voksne mennesker som er født med den skaden og de sitter i rullestol, men har ikke noe hjerneskade. Det er mulig jeg er fullstendig uvitende og ikke opplyst. men som sagt det skurrer, både at du fikk innvilget det og at du skriver det her. Sorry om du ble støtt, og ja jeg forventer å bli halshogd for mine uttalelser.
Miss Misantrop Skrevet 3. april 2009 #2 Skrevet 3. april 2009 Omtreng 1av4 senaborter blir invilget på psykologisk grunnlag har jeg lest et sted. Jeg skal prøve å finne linken til dette. Sier dermed ikke at jeg mener innlegget er ekte, men jeg tror det er det. Min mening om senaborter er kjent, men gjort er gjort og spist er spist. Hvis innlegget er ekte fortjener denne mamman all den sympati og respekt vi kan mobilisere.
Anonym bruker Skrevet 3. april 2009 #3 Skrevet 3. april 2009 En venninne av meg fikk avbrutt svangerskapet ved ca 20 uker pga nettopp vannhode og ryggmargsbrokk. Barnet ville vært levedyktig, men legene hadde ingen garanti for hvor lenge og hvor rammet det var av ryggmargsbrokken. Vannhode er vel litt varierende det også mht levedyktighet kanskje? Det er et par år siden dette her, så husker ikke helt detaljene. Men man får jo innvilget svangerskapsavbrudd ved downs selv om det er levedyktig etter uke 18, så får nok det ved denne diagnosen også vil jeg tro... Ikke meningen å halshugge, bare en kommentar :-)
Miss Misantrop Skrevet 3. april 2009 #4 Skrevet 3. april 2009 Begjæring om svangerskapsavbrudd etter 12. svangerskapsuke skal behandles i abortnemnd. Ifølge loven har fosteret et gradert vern. Jo lenger et svangerskap er kommet, desto viktigere må grunnen til avbrudd være (abortloven § 2, 5. ledd) (1). Ifølge loven skal ikke begjæring om svangerskapsavbrudd innvilges etter 18. svangerskapsuke med mindre det er særlig tungtveiende grunner til det. Hvis det er grunn til å anta at fosteret er levedyktig utenfor mors liv, skal svangerskapsavbrudd bare skje hvis det er overhengende fare for den gravide kvinnens liv og helse (abortloven § 10). Abortloven har vært likelydende siden den ble vedtatt i 1978 og frem til i dag. Den ble evaluert i Stortingsmelding nr. 16 (1995 – 96) (2).
Anonym bruker Skrevet 3. april 2009 #5 Skrevet 3. april 2009 For meg virker det som alle dere som ikke tror på henne stakkar har vannhode og brokk mellom ørene spør du meg. Forferdelig å si at dere ikke tror på en anonym bruker som søker medlidenhet fordi hun lider av munch sykdom og trenger oppmerksomhet og skal få født ut barnet på en lørdag mens det er minst bemanning på sykehuset. Fy skam dere.
Miss Misantrop Skrevet 3. april 2009 #6 Skrevet 3. april 2009 Ofte er verden så vond at det er bedre å håpe på at det ikke medfører riktighet. Jeg syntes så synd på den stakkars moren. Det kan ikke være mange sorger som er større en det å miste et barn.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 4. april 2009 #7 Skrevet 4. april 2009 Det er helt tragisk at du kan komme med ett sånt innlegg HI Stakkars denne moren som må lese sånne innlegg ,etter å ha vært igjenom en så forferdelig ting ,som å miste babyen sin ... Og jo man kan få innvilget senabort i uke 20 pga ryggmargsbrokk og vannhode .Min søster måtte igjennom akkuratt det samme ,I hennes tilfelle ble det også påvist ryggmargsbrokk og vannhode og de valgte å avslutte svangerskapet ,enda babyen var et prøverørsforsøk og de hadde prøvd lenge å få barn ...Og legene på sykehuset var veldig klar på at svangerskapsavbrudd var det aller beste for alle parter .Både for babyen og søsteren min .. Så selv om babyen var levedyktig ,så var det ikke til babyens beste at den fikk leve opp.Dessverre .. Verden er ikke svart og hvit ..
Anonym bruker Skrevet 4. april 2009 #8 Skrevet 4. april 2009 tviler ikke at hun fikk invilget at den grunn. Leste at i fjor fikk nesten alle som søkte senabort innvilget. Samme hva de hadde satt som grunn. Om det er rett å få innvilget av den grunn er nå en annen sak.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå