maskråka Skrevet 3. april 2009 #1 Skrevet 3. april 2009 Hva ville du gjort? Ha is i magen og vente, eller binde den nå?
M@mm@ til mine barn Skrevet 3. april 2009 #2 Skrevet 3. april 2009 Ha is i magen og bindde den med en gang den går oppover igjen. Det var rådet en venninne fikk i går fra banken.
* 5 om dagen * Skrevet 3. april 2009 #3 Skrevet 3. april 2009 når det gjelder å få råd i banken,så hallooooo, de jobber der,og vil tjene mest mulig,vi ble "rådet" til det,før den gikk opp for noen år siden.nei, ikke bind renta sa de,den holder seg...og vips så er det mange % høyere.Så de vil jeg ikke stole på. tenker litt på å binde renta selv nå, den er nede i 4,11% men vi har ikke bestemt oss enda, kanskje vente på 1 eller 2 renteendringer til,og ser da om den går opp eller ned. men om du nå har en god rente,og som du ønsker å forholde deg til i noen år,så ville jeg binde renta nå, men ved å binde den,så setter de opp fastrenta litt.
Meg og knoll&tott Skrevet 3. april 2009 #4 Skrevet 3. april 2009 Jeg anbefaler INGEN å binde renten... Har dummet oss ut med det en gang, kostet oss 20.000. Man skal være sikker på at man skal bo der like lenge som man har renten bunntet ( 3, 5 el 10 år). Man skal vite at man ikke skal refinansiere, fex til oppussig. Vi bant renta i 2001, så gikk renta ned litt (husker ikke hvor mye). Da vi solgte måtte vi betale banken mellomlegget på det de tapte fordi vi løste inn lånet... Altså, fordi vi betalte mere enn det renta faktisk var!!!! Eneste fordelen med fast rente er at man vet hvor mye man skal betale hver mnd. Ikke noe uforutsigbart!! Men det lønner seg ikke over tid!! Gjennomsnittet på flytende rente er lavere enn den faste!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå