Snoopy :o) Skrevet 30. mars 2009 #1 Skrevet 30. mars 2009 Hvor langt har dere kommet nå og har dere fått dato eller ca uke å forholde dere til? Jeg er 34 uker på vei og fødselsangsten har satt seg godt. Når får vi vite mer fra sykehus om i hvilken uke de vil utføre keisersnittet? Noen som vet? Jeg har barn fra før.
casd Skrevet 31. mars 2009 #2 Skrevet 31. mars 2009 Hei!! Jeg er 35 uker på vei.Fikk time til ks for ca 3 uker siden,blir den 27 april:) Men jeg hadde veldig dramatisk fødsel som ende med katastrofe ks for 16 mnd siden. Lykke til!!
sacko Skrevet 31. mars 2009 #3 Skrevet 31. mars 2009 Hei.....er 33 uker på vei, keisersnitt i uke 17...venter spent på og få den endelige datoen. Har to hastesnitt fra før, så blir fint med et planlagt et:) Skal du ha keisersnitt pga fødselsangs?
mamman til knøttet *fødeklar* Skrevet 31. mars 2009 #4 Skrevet 31. mars 2009 Hei! Jeg har fått dato for ca.7 uker siden, blir i uke 37 i følge ultermin og uke 39 i følge meg selv. Jeg ble satt i gang med forrige mann 15 dager over ultermin og det endte med akutt keisersnitt. Nå har jeg svangerskapsdiabetes og ahus mener jeg må bli satt i gang uansett før termin fordi babyen blir stor og da vil ikke livmoren min klare å få frem skikkelige rier så de anbefalte meg keisersnitt denne gangen. Jeg har 15 dager til keisersnitt i dag, litt rart å vite akkurat når babyen kommer! Jeg har hatt et slitsomt svangerskap med hyperemesis og var livredd for fødselen i og med at det ikke gikk helt etter boka sist og at babyen forrige gang var 5 kg til termin (han var 4400 når han endelig kom). Og jeg klarer ikke å gå gravid flere ganger så er jeg glad for keisersnittet. Man vet at med store babyer kan fødselen bli litt vanskelig. Desuten tror jeg ikke kroppen min er noen fødemaskin, tror ikke den forstår at babyen faktisk skal ut! Lykke til og håper du får posistivt svar fra sykehuset!
Snoopy :o) Skrevet 31. mars 2009 Forfatter #5 Skrevet 31. mars 2009 Hei jenter. Tusen takk for svarene deres. Jeg har en dramatisk fødsel bak meg som grunn til at jeg ønsker ks. Mitt første barn var nærmere 5 kg og kroppen min er heller ikke lagd for å få et så stort barn ut. Jeg vil alltid være evig takknemlig for at vi begge ble bra igjen, men jeg tør ikke en gang til å utfordre skjebnen. Hvilke sykehus er det dere hører til? Jeg hører til Bærum og har hørt de er svært vanskelige å ha med å gjøre i slike saker. Jeg er 34 uker og svever i det blå. Gruer meg veldig og skulle ønske noen ga meg mere info rundt når osv. Uvisshet er ingen venn nå.
Siljevanilje34 Skrevet 31. mars 2009 #6 Skrevet 31. mars 2009 Jeg skal ha planlagt keisersnitt 11.juni, termindato er 19.juni. Grunnen er tidligere operasjoner i livmoren, og det er tryggeste med keisersnitt. da. Er litt nervøs, synes det er svært nært termin-dato og er redd fødselen skal starte før keisersnittdato... Jeg var til kontroll på Haukeland sykehus i uke 26 og fikk brev med dato en uke etter. Lykke til :-) Hilsen Silje
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå