Gjest Skrevet 29. mars 2009 #2 Skrevet 29. mars 2009 Sikkert opp i 20%, men så ille får vi tro det aldri blir. Problemet vårt er heller at det ikke finnes en enebolig å få kjøpt her. Så vi nyter god økonomi i tomannsboligen vår:)
Gjest Skrevet 29. mars 2009 #3 Skrevet 29. mars 2009 Oi... ja, det tåler definitivt ikke vi... Vanskelig å vite hvor mye man bør tåle.. altså når man skal ta opp lån. Ser at banken har tatt høyde for en 3% rentegang når de vurderte vårt lån... vet ikke om det er høyt nok jeg (sånn i forhold til sjeleroen)
Gjest Skrevet 29. mars 2009 #4 Skrevet 29. mars 2009 Aner ikke egentlig. Vet bare at vi kunne hatt ca 700 000 mer i lån enn vi har nå, med bankens velsignelse. Skulle gjerne hatt mer lån om det hadde medført bedre plass uten naboer vegg i vegg. Rente på en 8-9% bør en vel tåle, da det kan komme til å skje. Høyere er det vel ingen som tror den kommer til å stige med det første (men jeg er ingen finansekspert).
Anonym bruker Skrevet 29. mars 2009 #5 Skrevet 29. mars 2009 Vi kunne nok kanskje tålt opp mot 10% rente. Muligens mer.
Anonym bruker Skrevet 30. mars 2009 #7 Skrevet 30. mars 2009 Spiller lite rolle for oss for vi har bare 400 000 igjen på huslånet og huset har en salgsverdi på 3,5 millioner nå før vi har pusset det opp. Skal pusse opp på lønninger. Har leieboer som betaler 4000 så han betaler rentene + ned på lånet, herlig å bo gratis.
Gjest Skrevet 30. mars 2009 #8 Skrevet 30. mars 2009 Vi har bare 1,3 på to hus, der det ene leies ut, så vi tåler høy rente før vi sliter skikkelig....15-20%...da måtte vi ha stramma inn og utsatt endel tror jeg..
Anonym bruker Skrevet 30. mars 2009 #9 Skrevet 30. mars 2009 Tja da vi kjøpte huset var det jo over 8% rente og husker ingen hylte da, men når det bikket 6% sist så var det jo full katastrofe. Så det har litt med å forstå at renta svinger og den vil alltid gjøre det. Hvis man kjøper det dyre huset og tror at renta vil ligge på 4% så er det ikke rart at folk går personlig konkurs. På 80 tallet var jo renta nesten 20% Nå har jeg gått hjemme uten lønn en perioden slik at vi har nytt godt av at renta gikk ned og har holdt seg der, men med begge i vanlig jobb skal vi ihvertfall klare 10%.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå