Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #1 Skrevet 26. mars 2009 senga i dag. Har så dårlig samvittighet, har ikke ord. Og jeg ble så redd når han falt i gulvet med et brak. Gikk så fort, han drev å lekte i senga før vi sto opp. Og det som er like ille er at jeg så at han var på vei ned, men jeg reagerte ikke.Jeg tenkte;det der går ikke bra, men jeg bare satt å så på. Herregud, for ei mor!!! Angrer sånn på at vi ikke sto opp med en gang. Null lek i senga etter dette. Han er 14 mnd. Trenger sårt noen beroligende ord.
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #2 Skrevet 26. mars 2009 Pass på når dere leker i senga en annen gang, ikke verre en det, koselig å leke litt i senga vel? Man kan ikke kutte ut alt som KUNNE gått galt eller som kan se farlig ut.
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #3 Skrevet 26. mars 2009 Jeg var jo så trøtt, treg reaksjonsevne. Kan de ta noen skade av et slik fall?Han gråt strax etter fallet.Får helt vondt i magen når jeg ser fallet for meg
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #4 Skrevet 26. mars 2009 det er helt vanlig at de små detter ut av senga, det kan være de prøver å klatre ut, bare vil henge på kanten osv.. det er også slik noen ganger at om du vet du ikke rekker å ta barnet uansett så reagerer ikke kroppen.. tror ikke du skal ha så dårlig samvittighet, uhell skjer.. er ikke alltid vi rekker barna før uhellet skjer.. men de tåler mer enn man skulle tro:)
Sånn kan det gå Skrevet 26. mars 2009 #5 Skrevet 26. mars 2009 Bare lær han at han må snu seg og ta beina over kanten først, så går det fint seinere.
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #6 Skrevet 26. mars 2009 hvordan falt han da,på hodet eller ? om han landet på det må du väre oppmerksom på om han blir sövnig...for da kan han ha fått hjernrystelse.... ellers så skal du vite det at det der kan skje alle... så ikke slutt med leken deres i sengen =) det har nok gått bra skal du se... tröste tröste klem til deg ....
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #7 Skrevet 26. mars 2009 Jeg er egentlig litt usikker på hvordan han landet.Datt liksom over på siden, ikke hodet først.Men det kan godt være at han slo hodet fordi.Har ingen blåkuler heldigvis.Gud, så vondt det gjør i mammahjertet nå. Var trøtt etter fallet, men det er han egentlig hver morgen. Står opp alt for tidlig;)
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #8 Skrevet 26. mars 2009 Huff, kjenner følelsen. Her har også lillegutt detti ut ett par ganger, første gangen var han 8 mnd tror jeg.. Heldigvis har det alltid godt bra =) De blir som regel bare skremt.. Ille nok det da.. Men du kan trøste deg med att de lærer av sine feil iallefall litt. Etter ett par turer ned fra senga er lillegutt mye mer forsiktig, stopper ved kanten, iallefall en liten stund, nok til att jeg rekker å ta tak i han.. Før var det bare full fart over kanten! =S
Anonym bruker Skrevet 26. mars 2009 #9 Skrevet 26. mars 2009 Bare slapp av! >De små rakkerne tåler masse! =) Lillegutt var i bursdag ,ed min mor, da han stod å hoppa på kanten, og plutselig spratt over kanten.. Landa heldigvis på en pute, men fikk blåveis og kul i panna. Men ingen skader ellers, og han er like frisk og fin nå =) Han ble til og med sjekka av en sykepleier rett etter han falt, og forutenom kulen og blåveien var det ingenting! =) Så de små tåler mye mer enn oss, det er helt sikkert =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå