Gjest Skrevet 22. mars 2009 #1 Skrevet 22. mars 2009 jeg har gått 1 år av min bachelorutdanning, og har snart hatt et år permisjon som jeg har fått fødselsstipend for. men i løpet av dette friåret har jeg funnet ut at studiet/yrket ikke passer meg overhodet. jeg vil da selfølgelig ikke fortsette.. men hvordan blir det da med fødselsstipendet jeg har mottatt? Må jeg betale tilbake? Har forhørt meg på lånekassen, men sist jeg fulgte deres råd ble jeg feilinformert så til de grader at jeg nå har flere 10tusener mer i gjeld enn jeg skulle hatt =( håper noen vet, eller kan vise til skriftlig informasjon om temaet =)
-smiley86- Skrevet 25. mars 2009 #2 Skrevet 25. mars 2009 slik jeg har forstått det så må du ikke betale det tilbake da..
snuffe Skrevet 26. mars 2009 #3 Skrevet 26. mars 2009 Nei, du må ikke betale det tilbake. Det å motta fødselsstipend gir ingen som helst videre forpliktelser.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå