Gå til innhold

Hvor mye koster en abort?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hva i alle dager er det for et spm?!

Skrevet

Ingen ting for deg. Du skal heller ikke betale egenandel hvis du kontakter din fastlege før du blir henvist til sykehuset (du kan ringe direkte til mange sykehus). En abort koster samfunet rundt 16000 kroner. Men det skal ikke du tenke på. Tenk deg godt om. Mvh MM

Skrevet

Skjønner du ikke det så kanskje du bør logge deg av litt.

Jeg spør igjen: Hvor mye koster en abort? Hva skjønner du ikke?

Skrevet

Takk for svar og for at du skjønte spm:-)

Skrevet

Du må først betale for legetimen hos fastlegen din og jeg tror du må betale egenandel på sykehuset. Så det blir ikke så dyrt.

Skrevet

Betalte ikke hos legen heller jeg. Tror det stod oppført som svangerskapskontroll og da er det gratis. Hmm...men men

Hun over sier det ikke er engenandel?

Skrevet

Det skal IKKE være egenandel for abort.

Skrevet

Det er så lenge siden jeg gjorde det så det kan jo være forandret. Jeg husker jeg betalte hos legen, men husker ikke om jeg betalte på sykehuset.

Men det er jo ikke mye uansett.

Skrevet

Abort er gratis

Abort er gratis, det gjelder også den første legetimen. Men hvis man har et stykke å reise til sykehuset får man ikke dekket hele reisen. Det er egenandel på reise på 220 kroner.

 

http://www.ung.no/helse/1826_Abort.html

 

Det kan alikevel hende at legen sier at de skal ha egenandel, det skjedde med meg med en etterkontroll etter keisersnitt. Men da gjelder det at du kan reglene.

 

 

Lykke til HI,

MVH MM

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...